Podolog wykonuje zabieg na stopach

Walka z wrastającymi paznokciami u stóp

Wszelkiego rodzaju problemy powiązane z paznokciami wydają się nam nie być bardzo poważne – ale zdziwimy się dopiero wtedy, gdy nas to dopadnie. Dlaczego mogą to być bolesne dolegliwości? Ponieważ paznokcie znajdują się w takich miejscach, które często są używane – stopy, dłonie. Jak przydarzy nam się wrastający paznokieć u stopy to zrozumiemy, jak trudno jest tutaj uchronić się przed bólem – musimy przecież nosić buty, zakładać skarpetki. To właśnie dlatego zwykle bardzo szybko umawiamy się na wizytę do podologa lub chirurga – chcemy mieć to z głowy i w końcu poradzić sobie z bólem. 

Jeśli uważasz, że potrzebna będzie Ci najpewniej chirurgia palca Poznań oferuje taką pomoc w wielu gabinetach.  

A czemu w ogóle dochodzi u nas do wrastania paznokci? Przyczyn jest wiele, ale czasami to my jesteśmy tutaj najbardziej winni. Dlaczego? Dlatego, że na przykład w nieprawidłowy sposób przycinamy nasze paznokcie u stóp – a często też i u dłoni. Potem zaczynają one wrastać i ból jest zbyt silny, aby jakoś sobie z tym poradzić samodzielnie. Nie powinniśmy też tak naprawdę tego robić, bo przypadkowo możemy wyrządzić sobie jeszcze większą krzywdę. Lepiej będzie od razu udać się po poradę do specjalisty. 

Czego możemy się spodziewać? 

Specjalista obejrzy nasz paznokieć i być może okaże się, że nie jest tutaj potrzebna interwencja chirurga – chociaż zwykle jednak jest to najlepsza opcja. Najważniejsze jest tutaj to, abyśmy my mogli szybko poczuć się lepiej – ale jednocześnie też trzeba zrobić wszystko, aby nie uszkodzić macierzy paznokcia. Nie chcemy przecież, aby przestał on rosnąć lub aby doszło do deformacji. Czasami nie ma jednak innego wyboru, jak tylko usunąć cały paznokieć lub przynajmniej jego wrastającą część.  

Jeśli korzystaliśmy z pomocy chirurga to musimy jednak w dalszym ciągu obserwować nasze stopy – czasami dochodzi tutaj do nawrotów problemu lub z pozostawioną resztą paznokcia zaczyna się dziać coś złego. Wtedy trzeba będzie zająć się tym ponownie. 

Więcej potencjalnych przyczyn 

A jeżeli wiesz, że raczej obcinasz paznokcie w sposób prawidłowy to na pewno istnieje inna przyczyna ich wrastania – jest ich niestety faktycznie całkiem sporo. Może tutaj chodzić o niedawno przebyty uraz – mocne uderzenie paznokcia może doprowadzić do jego wrastania. Nie służy nam także nadwaga i noszenie bardzo ciasnych butów – z tym trzeba jakoś sobie poradzić, bo w szczególności wtedy grożą nam nawroty problemu. A bywa i tak, że winne są tutaj geny – tutaj niestety musimy po prostu robić wszystko, aby zmniejszyć ryzyko wrastania paznokci. Nie mamy wielu innych opcji. Pomoc w problemie mogą Ci specjaliści z AnMedica.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *