Malowanie paznokci zwykłym lakierem

Jak szybko wysuszyć paznokcie? Sprawdzone sposoby na mokry lakier

Czy można szybko wysuszyć pomalowane paznokcie, bez użycia profesjonalnych produktów z drogerii? Oczywiście, że tak! Oto sprawdzone triki na mokry lakier. Poradzimy, jak szybko wysuszyć paznokcie.

Jak długo schnie lakier do paznokci?

Zwykły lakier do paznokci ma wiele zalet — jest stosunkowo tani, łatwo dostępny, szybko się go nakłada i zmywa. Niestety ma jedną wadę — długo schnie! Pomimo zapewnień producentów średni czas schnięcia standardowego lakieru to około 30 minut. W tym czasie  nie należy wykonywać żadnych czynności, które mogą uszkodzić świeżo nałożony lakier. Na szczęście istnieją sprawdzone triki na przyspieszenie tego procesu.

Jak szybko wysuszyć paznokcie – domowe sposoby

Prawie każdej z nas zdarzyła się sytuacja, w której musiała szybko pomalować paznokcie zwykłym lakierem i brakowało czasu na odczekanie, aż lakier zupełnie wyschnie. W takich sytuacjach zawsze pojawiają się problemy, nerwy i często zepsuty manicure. Na szczęście są domowe sposoby, aby szybko wysuszyć świeżo pomalowane paznokcie. 

Chłodzenie pomalowanych paznokci

Suszenie lakieru do paznokci można przyspieszyć poprzez jego schłodzenie. Najczęściej wystarczy wykorzystać zimną wodę lub suszarkę do włosów w opcji suszenia na zimno.

Jak szybko wysuszyć paznokcie — poradnik

  • Do miseczki nalej lodowatą wodę.
  • Zanurz świeżo pomalowane paznokcie na 10 sekund w lodowatej wodzie.
  • Odczekaj, aż lakier stwardnieje — ok. 15 sekund.
  • Osusz paznokcie.
  • Chłodzenie powtarzaj po nałożeniu każdej warstwy lakieru. 

Jeśli lakier do paznokci wolno schnie, sprawdź czy nie jest przeterminowany.

Czy lampa UV wysuszy zwykły lakier?

Czasami kusi nas, aby do wysuszenie lakieru wykorzystać lampę UV do hybryd i żeli.  UWAGA! Lampa UV nie wysuszy zwykłego lakieru! Pod wpływem ciepła z lampy lakier  zrobi się płynny i lepki. W lampie utwardzamy tylko paznokcie hybrydowe i żele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *