Grzybica stóp: jak zapobiegać zakażeniu grzybicą

Grzybica stóp to bardzo nieprzyjemna choroba, która nieleczona może doprowadzić do poważnych skutków. Lepiej zatem zapobiegać zakażeniu grzybicą niż później ją leczyć. Aby utrzeć się choroby warto przestrzegać kilku zasad.

Jak zapobiegać zakażeniu grzybicą

Zakażeniu grzybicznemu można zapobiec stosując proste środki ochrony. Przede wszystkim zawsze po umyciu stóp i po ich przemoczeniu czy po prostu po kąpieli wycieramy je do słucha. Ważne, żeby dokładnie osuszyć przestrzenie między palcami. Jeżeli korzystamy ze wspólnych łazienek, np. na pływalniach, zawsze wkładamy klapki.

Pamiętajmy, że ręczniki, pumeks i szczoteczka do paznokci to przedmioty do użytku osobistego, dlatego nie należy ich pożyczać, ani korzystać z cudzych. Podobnie z butami – nie należy chodzić w cudzym obuwiu ani nie pożyczać własnego obuwia innym.

Aby nie narażać się na grzybicę stóp latem powinno się nosić przewiewne pantofle, a zimą nie należy przegrzewać stóp – przebywając w ciepłym pomieszczeniu w pracy warto zmienić buty na lżejsze.

Osoby, którym nadmiernie pocą się stopy powinny stosować środki antyperspiranty do stóp (dostępne w drogeria i aptekach), a także wysuszające sole, zasypki, pudry i kremy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *