Wszystko o konsolach pod umywalkę

Obszar umywalki w łazience jest jednym z najważniejszych punktów. Używamy go najczęściej i zawsze jest na widoku. Co więcej, jest też najbardziej funkcjonalna w każdej łazience. Z tego powodu jej organizacja powinna być przemyślana, abyśmy mieli wszystko na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie z łatwością utrzymali porządek.

Konsola umywalkowa czy tradycyjna szafka?

Oprócz samej umywalka potrzebujemy także baterii szafki lub blatu. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są szafki wykonane z płyt meblowych. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest również konsola umywalkowa. Posiada ona znaczną przewagę nad tradycyjnymi szafkami. Jest nie tylko funkcjonalna i trwała, ale także dodaje charakteru pomieszczeniu. Łatwo komponuje się z innymi meblami łazienkowymi, ponieważ elegancko wpasowuje się w każdą aranżację. Jest fabrycznie zmontowany i można go umieścić w łazience natychmiast po rozpakowaniu.

Stojąca czy wisząca konsola pod umywalkę?

Kolejnym, poza trwałością, ważnym wyznacznikiem przy wyborze mebli jest ich wygląd, na który składa się kształt, rozmiar, konfiguracja, kolor i styl. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych łazienek, ale nie tylko. Mimo dużej przestrzeni uwielbiamy mieć podręczną umywalkę. Jednak modele przeznaczone do małych łazienek powinny jak najlepiej wykorzystywać dostępną przestrzeń i umożliwiać przechowywanie kosmetyków czy zapasowych ręczników. W konsolach stojących pomagają w tym wygodne półki. Część konsoli stojących posiada wieszak na ręcznik, inne zaś pojemne szuflady. Jednak specjalnie do małych łazienek, w których liczy się każdy centymetr, projektowane są stojące konsole z umywalką o niewielkich gabarytach. Tak kompaktowy mebel z łatwością zmieści się nawet w niewielkich przestrzeniach. Teraz posiadacze małych łazienek w bloku również mogą cieszyć się pięknym i nowoczesnym wnętrzem.

Konsola bez nóżek natomiast zapewni minimalistyczny wygląd. Po pierwsze pomaga uwolnić powierzchnię podłogi, czyniąc ją równą, a przez to optycznie większą, po drugie ułatwia sprzątanie. Wysokość jej montażu można dostosować do członków rodziny.

Elegancka umywalka w stylu wiktoriańskim
Elegancka umywalka w stylu wiktoriańskim / Fot Materiał partnera

Propozycja designerskiej konsoli pod umywalkę

Połączenie stali i drewna ma ponadczasowy urok. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Ocieplają wnętrze, a dzięki delikatnej strukturze drewna wprowadzają również naturalne akcenty. Tworzą idealne połączenie z białą ceramiką i stylowymi szarymi płytkami lub płytkami inspirowanymi surowym betonem. Taka konsola świetnie prezentuje się w aranżacji, w której podobne elementy wykorzystuje się ponownie w otoczeniu – na ścianie, w dodatkach. Jeśli zdecydujemy się na konsolę z drewnianym blatem, najlepiej postawić na niej umywalkę z ceramiki, uzupełnioną wysoką baterią stojącą lub wiszącą, aby jak najlepiej wyeksponować jej piękno. Kształt ceramiki możemy dowolnie dobrać według własnych upodobań. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze wybór wszystkich elementów ceramicznych z jednej kolekcji – umywalki, toalety i bidetu. Pozostaną wtedy w tej samej stylistyce i razem stworzą harmonijny i spójny efekt w łazience.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *