Black Friday 2019. Kiedy wypada Czarny Piątek?

Black Friday, po polski Czarny Piątek to święto zakupów, które z roku na rok zyskuje na popularności. W ten listopadowy piątek sklepy oferują klientom wyjątkowe obniżki i zakupowe okazje. Black Friday jak łatwo się domyślić wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i celebrowany jest dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Kiedy wypada Black Friday 2019?

Co to jest Black Friday i o co chodzi z tą tradycją?

Black Friday to akcja, która przywędrowała do Europy z USA. Czarny Piątek wyprzedaży wypada zawsze dzień po Święcie Dziękczynienia, które przypada na czwarty czwartek listopada. W związku z tym data Czarnego Piątku jest ruchoma. W roku 2019 Black Friday wypada 29 listopada i wtedy możemy ruszać na zakupowe szaleństwo. Warto wcześniej sprawdzić promocje w swoich ulubionych sklepach i przygotować się na listopadowy shopping. Niektóre firmy już od początku listopada kuszą ofertą na Black Friday.

W Czarny Piątek wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy nawet całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. Jak podaje Wikipedia, w Stanach Zjednoczonych jest to często najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców; w ten dzień od wielu lat zakupów dokonuje ponad 100 milionów Amerykanów. Ostatnio popularny stał się tzw. Black Weekend, czyli zniżki i promocje obowiązują nie tylko w piątek, ale także w sobotę i niedzielę.

Sprawdź, jakie są najmodniejsze czapki streetwear na sezon jesień-zima?

Black Friday i Cyber Monday 2019

Czarny Piątek często uznawany jest za początek sezonu świątecznych zakupów. Szczególnie, że w tym dniu zniżki bywają naprawdę atrakcyjne. Warto pamiętać o Cyber Poniedziałku (Cyber Monday), który przypada po Czarnym Piątku – w tym roku będzie to 1 grudnia. W tym dniu możemy zrobić atrakcyjne zakupy w sklepach internetowych.

Artykuł o Black Friday 2019, czyli Czarnym Piątku znaleziono w Google wpisując m.in.:

  • Black Friday co to jest
  • promocje na Black Friday
  • co warto kupić w Czarny Piątek
  • Black Friday jakie sklepy
  • Black Friday okazja
  • kiedy czarny piątek
  • Black Friday 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *