Co to jest Black Friday, czyli Czarny Piątek?

Co to jest Black Friday, czyli Czarny Piątek? Najkrócej mówiąc, jest to święto szalonych wyprzedaży. Black Friday często uznawany jest za początek sezonu świątecznych zakupów, gdyż w tym dniu – lub nawet przez cały weekend – sklepy kuszą klientów świetnymi ofertami, wyprzedażami i promocjami. W związku z tym Czarny Piątek to idealny dzień na zakup prezentów na Mikołajki i Boże Narodzenie!

Co to jest Black Friday i o co chodzi z tą tradycją?

Black Friday, czyli Czarny Piątek to akcja, która przywędrowała do Europy z USA. Piątek wyprzedaży wypada zawsze po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Zasada jest taka, że Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych przypada na czwarty czwartek listopada, a Black Friday jest dzień później. Zatem co roku jest to inna data dzienna, jednak zawsze jest to piątek! W Czarny Piątek wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy nawet całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki. Jak podaje Wikipedia, w Stanach Zjednoczonych jest to często najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców; w ten dzień od wielu lat zakupów dokonuje ponad 100 milionów Amerykanów.

 W roku 2017 Czarny Piątek wypada 24 listopada!

Jako, że Black Friday zawsze wypada pod koniec listopada, warto zacząć już myśleć o zakupach świątecznych. Oprócz ubrań w Czarny Piątek można kupić także sprzęt elektroniczny i AGD, meble i wyposażenie domu, a także zabawki i kosmetyki w bardzo okazyjnych cenach.

Często promocje nie ograniczają się tylko do Czarnego Piątku, ale trwają przez cały weekend lub nawet tydzień. Warto pamiętać o Cyber Poniedziałku (Cyber Monday), który przypada po Czarnym Piątku. W tym dniu możemy zrobić atrakcyjne zakupy w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *