Kobieta w czasie miesiączki cierpi z powodu bólu

Bolesne miesiączki – jak sobie z nimi radzić?

Comiesięczne krwawienie u niektórych kobiet przebiega bezboleśnie. Jednak szacuje się, że ponad połowa kobiet doświadcza bólów miesiączkowych. Czy jest jakiś sposób, aby poradzić sobie z tym problemem? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania!

Dlaczego występują bóle miesiączkowe?

Comiesięczne krwawienie, czyli menstruacja powszechnie określana jako miesiączka, polega na złuszczaniu się naskórka macicy, co jest spowodowane zmianami hormonalnymi. Jedną ze zmian zachodzących w tym okresie jest zwiększone wytwarzanie prostaglandyn. Mowa o hormonach odpowiedzialnych w organizmie między innymi za wzniecanie i utrzymywanie stanów zapalnych. Co więcej, większa ilość tego hormonu oznacza też intensywniejsze skurcze. W konsekwencji występują dolegliwości towarzyszące miesiączce w postaci bólu podbrzusza, brzucha, a często nawet pleców. Proglantadyny przedostające się z krwią do innych części organizmu mogą też wywoływać poczucie ogólnego rozbicia i osłabienia. Każda kobieta, o u której występują bóle miesiączkowe, powinna skonsultować się z lekarzem. Dobry ginekolog wskaże odpowiednie rozwiązania, które pozwolą ulżyć w bólu bez konsekwencji dla organizmu.

Skuteczne metody walki z bolesnymi miesiączkami

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zalecamy aby proces walki z bolesnymi miesiączkami nadzorował ginekolog. Niemniej jednak istnieją pewne metody, które można zastosować samodzielnie. Po pierwsze zaleca się działania przeciwzapalne. Najlepiej w postaci zażywania leków niesteroidowych, takich jak na przykład ibuprofen. Leki te łagodzą stany zapalne, a także działają przeciwbólowo. Nie zaleca się zażywania aspiryny, ponieważ choć powstrzymuje ona ból, to wzmaga krwawienie.

Ponadto ginekolog zaleca zwykle również zażywanie leków rozkurczowych, zawierających hioscynę lub drotawerynę. W czasie miesiączki warto też stosować dietę lekkostrawną oraz wykonywać ciepłe okłady na podbrzusze i brzuch. Ponadto ginekolog zaleca zwykle odpoczynek, który sprzyja skutecznej walce z bolesnymi miesiączkami.

Zapraszamy na badania: ginekolog ostrów wlkp

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *