Pacjentka podczas zabiegu ostrzykiwania toksyną botulinową

Botoks czy krem – jak walczyć ze zmarszczkami?

Bardzo wiele kobiet w pewnym momencie swojego życia ma dylemat – jak zacząć walczyć ze zmarszczkami? Czy lepiej początkowo delikatnie pomagać swojej skórze przy pomocy dobrego kremu? A może warto jednak wykorzystać botoks, który sparaliżuje mięśnie i praktycznie uniemożliwi tworzenie się nowych zmarszczek? Tej decyzji nikt nie podejmie za Ciebie – warto więc poznać wady i zalety obu rozwiązań, zanim podejmiemy jeszcze jakąś decyzje. 

Pamiętaj, że miasto Łódź botoks robi bardzo często i wygląda to tak samo w wielu innych miejscach – zawsze zdążysz zapisać się na zabieg, jeśli pojawi się taka potrzeba. Nie warto decydować pochopnie. 

Kremy są o tyle dobre, iż możemy kupić sobie coś naturalnego – a wtedy nie ma w ogóle ryzyka skutków ubocznych. O ile wcieramy taki krem regularnie i dodatkowo chronimy też skórę przy pomocy kremu z filtrem – faktycznie po jakimś czasie powinny pojawić się pierwsze efekty. Botoks zapewnia je nam w krótszym czasie – ale wydajemy tutaj sporo pieniędzy i w dalszym ciągu musimy taki zabieg po kilku miesiącach powtórzyć.  

Jak to jest z tym botoksem? 

Botoks zbiera różne opinie, bo ludzie nie do końca jeszcze rozumieją jego działanie. Dla niektórych z nich każdy zabieg w gabinecie medycyny estetycznej to ingerowanie w wygląd – jest to więc szkodliwe i nie powinno się tego robić. Nie można jednak patrzeć na wszystko w taki sposób. Botoks jest bezpieczny i toksyna ta po kilku miesiącach tak czy inaczej znika z naszego organizmu – a powikłania się tutaj praktycznie w ogóle nie zdarzają. Najczęściej wspominaną wadą może być tutaj tzw. “efekt maski”, gdzie na przykład nasze czoło kompletnie przestaje ukazywać emocje. To jednak właśnie dzięki temu nie tworzą nam się tam zmarszczki i na tym polega sparaliżowanie mięśni. Musimy zdawać sobie po prostu sprawę z tego, na co się tutaj decydujemy. Botoks po prostu nie jest dla każdego. 

A może jednak kremy? 

Kremy możesz tak naprawdę stosować już około 20 roku życia – najważniejsza jest tutaj zawsze systematyczność i dobre dopasowanie kremu do naszej cery. Nie zapewni Ci on natychmiastowych efektów – ale jeśli będziesz z niego korzystać przez długi czas to starzenie się skóry będzie naprawdę o wiele mniej widoczne. Ta metoda nie wymaga żadnych nakłuć i chociaż warto inwestować w dobre kremy – dalej płacimy tutaj na pewno mniej niż w przypadku botoksu. 

Zastanów się nad tym, co obecnie bardziej Ci się opłaca. Zawsze możesz też połączyć stosowanie botoksu ze stosowaniem dobrego kremu – albo po pewnym czasie całkowicie z czegoś zrezygnować. Ważne jest to, aby znaleźć coś, co naprawdę się u nas sprawdza. Sprawdź https://eskulapestetyka.pl/

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *