Co warto wiedzieć o Samsung OLED

Co warto wiedzieć na temat Samsung OLED?

Samsung OLED to najnowsze telewizory wyposażone w nowy typ matrycy. Budzą one coraz większe zainteresowanie wśród osób szukających nowego odbiornika telewizyjnego. Czym warto je kupić i czym różnią się od modeli LCD i QLED? Odpowiadamy w artykule!

Telewizory Samsung OLED – czym się różnią od telewizorów LCD?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest technologia OLED i co ją odróżnia od innych technologii wyświetlania obrazu? OLED (z angielskiego Organic Light Emitting Diode) to skrót oznaczający organiczną diodę elektroemisyjną. Taką samą nazwę wykorzystuje się również do telewizorów, które wykorzystują technologię diod elektromisyjnych. Ekrany OLED nazywa się ekranami emisyjnymi lub samoemisyjnymi, ponieważ same świecą, gdy przepływa przez nie prąd. Każdy piksel wydziela światło samoistnie. To główna różnica między wyświetlaczami OLED a LCD. Wyświetlacze LCD wymagają zewnętrznego modułu podświetlenia. Telewizory OLED, które go nie potrzebują, gwarantują wysoki kontrast oraz niezrównaną czerń. Czy to ich jedyna przewaga? Nie.

Telewizory Samsung OLED są również smuklejsze. W przyszłości technologia OLED prawdopodobnie pozwoli tworzyć półprzezroczyste oraz elastyczne wyświetlacze.

Ojciec z synem wieszają telewizor na ścianie

Telewizory Samsung OLED a QLED

Jaka jest z kolei różnica między telewizorami OLED a QLED? Telewizory QLED (w języku angielskim Quantum dot LED) wykorzystują technologię kropek kwantowych. Są bardziej zaawansowane niż telewizory LCD i osiągają lepsze kolory na ekranie. Jednak prawdziwą czerń i nieskończony kontrast zagwarantują wyłącznie telewizory OLED – właśnie dzięki panelom z diodami organicznymi.  

OLED czy QLED? Nie można zaprzeczyć, że technologia OLED oferuje użytkownikom jeszcze więcej, niż QLED. Samsung OLED to telewizor najwyższej klasy, który jeszcze wierniej odwzorowuje kolory (dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania) oraz zapewnia płynny, niczym niezakłócony obraz (nawet przy najbardziej dynamicznych scenach!). Co prawda QLED może pochwalić się większym wyborem przekątnych ekranu, ale nie jest to atut, który mógłby przeważyć szalę w momencie podejmowania decyzji.

Mężczyzna ogląda odbiornik telewizyjny

Jaki telewizor wybrać? Czy będzie to Samsung OLED?

O każdym telewizorze można mówić bez końca. Jednak bez wątpienia telewizory z wyświetlaczem OLED, który nie potrzebuje zewnętrznego źródła światła, charakteryzują się najlepszą jakością obrazu. Obraz jest bardzo jasny i niezwykle wyraźny, widać najmniejsze, najbardziej szczegółowe detale. Oczy się przy tym nie męczą, ponieważ Samsung OLED dostosowuje parametry obrazu do konkretnych warunków, które w danym momencie panują w pomieszczeniu.

Na co jeszcze można liczyć, wybierając telewizor Samsung OLED? Nowi użytkownicy będą mogli cieszyć się:

  • najbardziej zaawansowanym procesorem Quantum 4K,
  • oprogramowaniem Tizen Smart TV, które jest szybkie i stabilne, a dodatkowo zapewnia intuicyjną obsługę odbiornika,
  • prosty dostęp do multimediów, dających jeszcze więcej rozrywki,
  • rewelacyjnej jakości dźwiękiem, „podążającym za obiektem”,
  • wąską konstrukcją, porównywalną do wiązki lasera,
  • nowoczesnym wyglądem.

Możesz być pewien: Samsung OLED będzie wyborem, którego nie pożałujesz. Szukaj już filmu na pierwszy rodzinny seans!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *