Okno balkonowe w salonie z eleganckimi zasłonami

Eleganckie zasłony do salonu

Najprostszą, a jednocześnie najbardziej elegancką metodą na dekorację okna jest ozdobienie go zwiewną firanką i piękną, dobraną do ogólnej aranżacji pokoju zasłoną. Ta prosta z pozoru tkanina, odpowiednio udrapowana lub podpięta potrafi wnieść do wnętrza powiew luksusu i dyskretnego uroku. Z tych powodów, warto zastanowić się, czy nasze okna w salonie nie wymagają odświeżenia w postaci nowych zasłon, które zwrócą uwagę zarówno domowników, jak i odwiedzających nas gości.

Postęp nie oznacza radykalnych zmian

Dwudziesty pierwszy wiek to epoka szybkiego postępu technologicznego, nowoczesnych rozwiązań i przestawiania się na minimalizm. Nowe trendy w meblarstwie i przedmiotach dekoracyjnych niejako zmuszają nas do zmian idących z duchem czasu. Dlatego też kupowanie nowych sprzętów poparte jest decyzją o ich funkcjonalności i dużej wszechstronności. Szukamy tkanin dekoracyjnych łatwych do utrzymania w czystości, a także ograniczamy ilość ozdobnych bibelotów, które jeszcze do niedawna wydawały nam się niezbędne, a teraz wymagają więcej zachodu.

Jednak postęp nie oznacza wyzbycie się przywiązania do tradycji – osoby wyrażające sentyment do minionych epok nie poddają się nowym trendom, a kultywują stare przyzwyczajenia, często w nowszym wydaniu. Dotyczy to głównie tkanin dekoracyjnych takich jak: zasłony, dywany oraz narzuty na meble tapicerowane, które to materiały tworzą niepowtarzalny klimat i atmosferę przytulności w każdym pokoju.

Zasłony do salonu

Najtrudniej jest zaaranżować salon, ponieważ to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, gdzie przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną i relaksujemy się. Z tego powodu wybrane zasłony powinny być dopasowane do charakteru pokoju, a także podkreślać jego szczególny charakter.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór tkanin dekoracyjnych idealnych na zasłony do salonu, w wielu kolorach wzorach i wykonanych z różnych rodzajów tkanin. Znajdziemy tam zasłony z weluru, pluszu, aksamitu, ale również z bawełny, lnu czy poliestru. W zależności od funkcji zasłony – czy ma ona odgrywać rolę tylko dekoracyjną, czy również chronić wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz i nadmiernym światłem słonecznym, tkaniny mogą być gęsto lub rzadziej tkane. Zwiewne zasłony w oryginalne wzory znakomicie sprawdzą się latem, kiedy ich wygląd będzie nawiązywał do kwitnącej przyrody, natomiast ciężkie, pluszowe lub aksamitne doskonale dopasują się do pory jesienno-zimowej, gdy na dworze słota i mróz. Tego typu zasłony stworzą niezwykle ciepły klimat w salonie.

Montaż zasłon w salonie

Zasłony w salonie mogą być zawieszone na tradycyjnych karniszach z żabkami – tu świetnie sprawdzą się zasłony na taśmie, którą wraz z materiałem można ozdobnie zmarszczyć, lub na pręcie. Do tego typu karnisza znakomicie nadają się zasłony z szelkami lub przelotkami, gdzie dodatkowym elementem ozdobnym są metalowe obręcze wokół przelotek.

Do salonów szczególnie nasłonecznionych proponujemy zasłony zaciemniające, gdzie bardzo gęsty splot włókien nie przepuszcza światła zewnętrznego. Tego typu zasłony występują zarówno w ciemnych, jak i jasnych barwach oraz w wielu oryginalnych wzorach.

Zasłony nie wymagają szczególnych zabiegów konserwacyjnych, każdy ich rodzaj jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, wystarczy je wyprać w wodzie z delikatnym detergentem.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *