Fioletowe zasłony dobrane do koloru ścian

Jak dobrać kolor zasłon do kolorystyki wnętrza

Zasłony to element aranżacji, który może odmienić każde wnętrze – salon, kuchnię, sypialnię lub łazienkę. Urządzając pomieszczenie zawsze musimy pamiętać o oknach i ich wystroju – roletach, okiennicach, firankach i zasłonach. Wybierając zasłony jednym z kryteriów na pewno jest ich kolor. Jak zatem dobrać kolor zasłon do wnętrza?

Zasłony w kolorze ścian czy kontrastowe?

Jak dobrać kolor zasłon do koloru ścian? Aktualnie projektanci lansują trend, gdzie ściany w pomieszczeniu nie muszą być w tym samym odcieniu, a nawet kolorze. Często stosowane są kontrastowe połączenia np. zieleni z kremem, czerni z szarością lub brązu z pudrowym różem. Wybierając kolor zasłon warto dobrać je do dominującej kolorystyki ścian. 

Natomiast jeżeli chcemy, aby nasze zasłony zwracały na siebie uwagę i były samodzielnym elementem dekoracyjnym, wówczas warto dobrać kolor zasłon do koloru dodatków i elementów wykończeniowych, tak aby kontrastował z kolorem ścian. 

Jak dobrać kolor zasłon do stylistyki wnętrza?

Zasłony muszą pasować nie tylko do koloru ścian, ale także do stylu całego wnętrza. Inaczej dobieramy zasłony do pomieszczeń w stylu Hamptons, inaczej skandynawskim a inaczej kolonialnym.  

Jeżeli zamierzamy urządzić wnętrze w stylu skandynawskim zasłony w ogóle nie są konieczne. A jeżeli już się na nie zdecydujemy powinny stanowić integralny element pomieszczenia i nie wyróżniać się. 

Zasłony sprawdzą się także we wnętrzach loftowych. Okna loftowe można zasłonić kontrastowymi tkaninami, które będą wyróżniać się na tle betonu i metalowych dodatków. Osoby lubiące kontrasty mogą pokusić się o zasłony bordowe, musztardowe lub w kolorze butelkowej zieleni.

Styl kolonialny to zasłony w ciepłych kolorach. Ale myśląc o oknach w tym stylu warto postawić na shuttersy. Drewniane shuttersy będą idealnym dopełnieniem wnętrza w stylu kolonialnym oraz Hamptons.  

Zasłony w oknach nie tylko chronią przed nadmiarem światła, ale mogą stać się oryginalnym elementem aranżacji okna, który nada wnętrzom wyjątkowy charakter. Koloru i styl zasłon zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji, a najważniejsze jest to, że zawsze możemy je zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *