Piękne firany i zaslony na oknie

Firany i zasłony – sprawdzony sposób na zachwycającą aranżację wnętrza?

Gustownie dobrane dodatki do pomieszczenia wpływają na odczuwaną atmosferę, a niejednokrotnie potrafią przykuć uwagę gości. Na co zwrócić uwagę przy aranżowaniu na przykład salonu? Czy będą to akcenty, takie jak obrazy na ścianach, oświetlenie czy poduszki na kanapie? Czy odpowiedzią mogą być zasłony i firany?

Zasłony czy rolety – co wybrać?

Jak sama słowo “zasłona” sugeruje, jej zadaniem jest ograniczenie światła, które wpada do pomieszczenia. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się rolety okienne. I tak klient staje przed dylematem: co wybrać? Zasłonę, oczywiście! Jeżeli jej przeznaczeniem ma być ograniczenie światła, można wybrać tkaninę o dużym zagęszczeniu, która spełni to zadanie. 

Wersja zaciemniająca nie musi być nuda, dlatego obok materiałów jednobarwnych producenci przygotowali ofertę z tkaninami we wzory. Tak można stworzyć niebanalne wnętrza, a zasłonę dobrać do stylu panującego w pomieszczeniu.  Dodatkowo tkaniny zakładane na karnisz w formie przelotek układają się równomiernie i wprowadzają ład w pomieszczeniu.

Szeroki wybór zasłon znajdziesz m.in. w sklepie Nie Tylko Firanki. Mnogość wzorów, materiałów, kolorów i wymiarów pozwoli na przygotowanie ciekawej aranżacji pomieszczenia zgodnej z każdym gustem. 

Czy wygląd okna ma znaczenie? Zasłona i firana to jest to!

Hitem wśród dekoracji tkaninowych do okien są zasłony z cyrkoniami, które subtelnie połyskują w promieniach słońca i stają się oryginalnym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia. Eleganckie wykończenie zrobi wrażenie nawet w godzinach wieczornych przy sztucznym oświetleniu. Ozdobna kotara zestawiona z firaną to niezawodny element kompozycji, a materiały przyozdobione cyrkoniami to doskonały dodatek także do okna kuchennego. Bogaty wybór asortymentu do ozdobienia okna daje możliwości częstej zmiany tkanin – w ten sposób można odświeżyć aranżowane pomieszczenie w krótkim czasie.

Aby zaaranżować pomieszczenie przyjazne domownikom, nie zapominajmy o dodatkach. To właśnie te niepozorne czasem akcenty potrafią zbudować klimat w pomieszczeniu, w którym czujemy się dobrze, a nic tak nie relaksuje, jak przyjazne otoczenie wokół człowieka. Za sprawą odpowiednio dobranym materiałom, wzorom jest możliwość stworzenie wnętrza, które wpisuje się w indywidualne upodobania. Dzięki takim zabiegom chce się wracać i regenerować swoje siły w domowym zaciszu. 

Odważnie można wysnuć wniosek, że warto otaczać się przedmiotami, które są dla nas  piękne oraz mają wartość użytkową. Poza tym ładna zasłona i firana w oknie nie umknie również spojrzeniu przechodniów.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *