Akcesoria łazienkowe w eleganckiej łazience

Funkcjonalne wyposażenie łazienki – poznaj nasze top 3

Bez wątpienia łazienka to szczególnie istotne pomieszczenie w domowej przestrzeni. Jest to miejsce, w którym dba się o higienę i urodę oraz w którym można się zrelaksować, na przykład rozkoszując się długą kąpielą. Jak urządzić łazienkę w sposób funkcjonalny? Przedstawiamy 3 cenne wskazówki!

1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

W takich pomieszczeniach, jak łazienka, jest ono kluczowe. Dzięki niemu można przyjrzeć się sobie w lustrze, zachować precyzję przy robieniu makijażu czy też układając włosy. Oprócz głównego źródła światła warto więc zatroszczyć się również o kilka mniejszych lamp czy kinkietów, na przykład okalających lustro łazienkowe z szafką. Co więcej, oświetlenie dopasowane pod styl aranżacyjny pomieszczenia poza zapewnieniem funkcjonalności będzie też estetycznym dodatkiem.

2. Postaw na komfort

W tym pomieszczeniu zarówno domownicy, jak i zapraszani goście powinni czuć się swobodnie oraz komfortowo. To oznacza, że wyposażenie warto dostosować do specyfiki wolnej do zagospodarowania przestrzeni. Opłaca się wziąć pod uwagę jej wymiary, tak aby meble nie zajmowały zbyt wiele powierzchni i nie krępowały ruchów. Jeśli wanna się nie zmieści, postaw na prysznic. A gdy natomiast marzysz o jednym i drugim, lecz pomieszczenie charakteryzuje się ograniczonym metrażem, zdecyduj się na wannę, dprzy której przymocować można słuchawkę prysznicową.

3. Nie zagracaj pomieszczenia

W łazience nie powinien panować bałagan. To niekorzystnie wpłynie na jakość wykonywanych tam czynność oraz obniży wartość estetyczną pomieszczenia. Z tego względu warto postawić na szafki, które pomieszczą wszystkie przedmioty – chemię, kosmetyki, akcesoria i sprzęty do włosów. Idealnie sprawdzi się zarówno stojąca, na przykład z lustrem, jak i wisząca, która nie będzie zajmować cennej powierzchni podłogowej.

Zastanawiasz się, jak w sposób funkcjonalny urządzić łazienkę? Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, dostosuj projekt do specyfiki pomieszczenia oraz wykorzystaj szafki, tak aby pozostawione na wierzchu przedmioty nie powodowały wrażenia bałaganu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *