Szklana kabina w pomieszczeniu

Jak dbać o szkło w domu i na zewnątrz? Podpowiadamy!

Wewnętrzne i zewnętrzne elementy wykończenia domu wykonane z przezroczystych tafli są nowoczesnym sposobem na dekorację. Szkło poddane odpowiedniej obróbce przez specjalistę może być również funkcjonalne – pod warunkiem, że jest zadbane. Jak utrzymać je w należytej czystości i sprawić, by służyło jak najdłużej? Sprawdź nasze porady i wciel je w życie!

Jak wybrać właściwe szkło do kuchni i łazienki?

W przypadku elementów, które mają zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, bardzo ważne jest, by wybierać produkty naprawdę dobrej jakości. Jeśli potrzebna Ci obróbka szkła we Wrocławiu, wybierz specjalistów, którzy pomogą Ci w dopasowaniu idealnej kabiny prysznicowej czy też okładziny na ścianę przy blacie roboczym w kuchni, a także przymocowaniu do nich specjalnej powłoki, aby były one odporne na osadzanie się kamienia.

Jak dbać o szkło kuchenne i łazienkowe?

Bez względu na to, jakiego rodzaju elementy ze szkła masz w swojej łazience, poddanie ich odpowiedniej obróbce będzie bardzo przydatne, gdy chcesz użytkować je przez lata i cieszyć się ich nienagannym wyglądem. Pamiętaj o tym, by po każdej kąpieli ściągać krople z powierzchni prysznica, a czyszcząc kabinę, używać specjalnie do tego przeznaczonych, delikatnych środków chemicznych, które nie uszkadzają powierzchni, a zapewniają jej piękny połysk. Nie stosuj również szorstkich gąbek ani szczotek – dzięki temu Twoja łazienka będzie wyglądać bardzo estetycznie, gdyż zadbane, gładkie tafle mocno wpływają na jej wygląd.

Jak dopasować i pielęgnować balustrady ze szkła?

Jeśli marzy Ci się nowoczesny dom z pięknymi balustradami, wybierz te od renomowanych producentów. Dzięki temu zagwarantujesz sobie ich wysoką trwałość na lata. Obróbka szkła wykonywana przez firmę Szklarz z Wrocławia to idealny wybór, gdy chcesz uzyskać efekt czystego, surowego modernizmu. Specjaliści wykorzystują do tego celu specjalne szkło laminowane o odpowiedniej grubości i konstrukcji. Jego okresowa pielęgnacja powinna polegać na czyszczeniu przy użyciu odkamieniających detergentów oraz specjalnej gąbki i ściągaczki na kijku ułatwiającej dostęp do balkonu z zewnątrz.

Jak dbać o lustra w domu?

Lustra to bardzo ważny element funkcjonalny i dekoracyjny w każdym mieszkaniu. Należy o nie dbać, regularnie przecierając je miękką ściereczką z użyciem środków do tego przeznaczonych. Ich zadaniem jest nie tylko zbieranie osiadającego brudu, ale również nadawanie tafli właściwości antystatycznych, zapobiegających przyciąganiu kurzu. Należy je myć tak często, jak to konieczne – w łazienkach nawet codziennie!

Czyszczenie okładzin kuchennych – jak robić to prawidłowo?

Okładziny kuchenne nad blatem roboczym ulegają częstemu brudzeniu i osadzaniu się tłuszczów – dlatego trzeba je często myć. W tym celu poddane specjalnej obróbce szkło warto przecierać gąbką z płynem do mycia naczyń, który świetnie radzi sobie z tłuszczem i wycierając do sucha szmatką. Stosując te sposoby, z pewnością uda Ci się utrzymać nowoczesny i schludny wygląd Twojej kuchni i pozostałych pomieszczeń, a także balkonów!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *