Jak dobrać biżuterię do typu sylwetki?

Biżuterię kochają kobiety i mężczyźni. Złoto, srebro, stal nierdzewna, kamienie szlachetne mogą zdobić, ale źle dobrane mogą zepsuć niejedną stylizację. Biżuterię należy dobierać nie tylko do stroju i okoliczności, ale także do swojego typu sylwetki. Poradzimy jak dobrać biżuterię to twojej figury.

Jak dobrać biżuterię do typu figury

Zazwyczaj dużo czasu poświęcamy na dobór strojów, dopasowując ubrania do swojego typu sylwetki. Różnimy się między sobą i nie wszystko, co dobrze leży na koleżance również i nam zapewni znakomity wygląd. Aby perfekcyjnie dopełnić stylizację powinnyśmy również pomyśleć o pasującej do nas biżuterii.

W doborze biżuterii najważniejszy jest umiar. Poszczególne elementy muszą się dopełniać, a nie konkurować ze sobą. Dlatego ważne, aby biżuteria którą aktualnie nosimy, była w jednym stylu – nie łączmy zatem np. stylu retro z fashion, ani szlachetnego złota ze sztucznym plastikiem. Ważne jest także, żeby biżuteria pasowała do naszego typu figury, gdyż nie każdemu pasują okazałe korale lub miniaturowe zawieszki.

Jak dobrać biżuterię do typu sylwetki?

Filigranowa sylwetka

Dla kobiety o drobnych kształtach najodpowiedniejsze będą również drobne i delikatne dodatki. Idealne będą ażurowe formy, drobne łańcuszki, wisiorki z jednym kamieniem czy wąskie bransoletki. Natomiast biżuteria o masywnych kształtach będzie nadmiernie przytłaczać. Jeśli jednak marzymy o większym elemencie to wybierzmy jeden szerszy pierścionek, który optycznie pogrubi palec.

Masywna budowa ciała

Dla kobiet o krąglejszych kształtach wyznacznikiem doboru jest wzrost.

Panie o niskim wzroście niestety nie mogą pozwolić sobie na nadmiar biżuterii. Tutaj podstawą jest minimalizm. Najodpowiedniejsze będą formy podłużne i lekkie, natomiast zdecydowanie unikamy tych okrągłych. Możemy śmiało wybierać elementy łańcuszkowe i drobne kryształki.

Zdecydowanie największy wybór mają wysokie kobiety o masywniejszych kształtach. Dla nich ekstrawagancja nie jest wykluczona. Wszelkie wyszukane wzory i formy będą idealnie podkreślać urodę i stylizacje. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością i nie łączyć zbyt różnorodnych form i kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *