Jak wybrać program do ewidencji czasu pracy

Jak wybrać program do ewidencji czasu pracy?

Dzięki odpowiedniemu programowi do ewidencji czasu pracy zarządzanie projektami realizowanymi w firmie oraz zasobami ludzkimi stanie się łatwiejsze, a przede wszystkim bardziej efektywne. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających kontrolę czasu pracy. Na co należy zwrócić uwagę wybierając system RCP dla naszej firmy?

Co to jest system RCP?

System RCP, czyli rejestrator czasu pracy to narzędzie, za pomocą którego możemy zarządzać czasem pracy pracowników w firmie i monitorować go — w tym wejściami i wyjściami z firmy, dziennym czasem pracy, przerwami w pracy, nadgodzinami, nieobecnościami pracownika oraz innymi “zdarzeniami pracowniczymi”. Na rynku dostępnych jest wiele programów, które umożliwiają rejestrację czasu pracy, dlatego przed wyborem aplikacji dla firmy, musimy zastanowić się, jakie są nasze konkretne potrzeby.

Przed wyborem oprogramowania do monitorowania czasu pracy warto przeprowadzić w firmie audyt i dzięki temu wskazać kluczowe funkcjonalności, które powinna posiadać aplikacja. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do śledzenia czasu pracy?

Jak wybrać program do ewidencji czasu pracy? Każdy rodzaj działalności ma własne wymagania, dlatego program do ewidencji czasu pracy musimy dobrać do specyfiki działalności. Podstawowe aplikacje skupiają się ściśle na monitorowaniu czasu pracy — wejścia i wyjścia pracownika, nieobecności, liczby godzin. Jeżeli firma działa w systemie projektowym, warto zainwestować w aplikację, która pozwala równocześnie zarządzać projektami i za jej pomocą śledzić postępy w realizacji zadań. Aby podnieść wydajność, możemy także rozważyć wykorzystanie programu, który umożliwia wystawianie faktur, rozliczanie współpracowników i podwykonawców, a także bezpośredni kontakt z klientami.

Czy warto zainwestować oprogramowanie do ewidencji czasu pracy?

Na pewno tak. Szacuje się, że aplikacje do śledzenia czasu pomagają większym firmom zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Przede wszystkim dzięki zwiększonej produktywności i wydajności pracowników w wyniku śledzenia czasu. Odpowiednie monitorowanie pozwala odkryć nieproduktywne nawyki, które ograniczają rozwój firmy i generują dodatkowe koszty. Inne funkcje, które warto uwzględnić przy wyborze programu do ewidencji czasu pracy śledzenie nieobecności, niestandardowe raporty i śledzenie projektów. Mając je pod ręką, zarządzanie pracownikami będzie znacznie wygodniejsze, zwłaszcza w większej firmie.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *