Zadbany ogród z tarasem wypoczynkowym i oczkiem wodnym

Jak wyposażyć ogród na wiosnę? Drewno w ogrodzie

Przed nami najbardziej intensywny czas w roku, jeśli chodzi o pielęgnację ogrodu, wybór wyposażenia oraz przygotowanie ogrodu do sezonu grillowego i nie tylko. Zależy Ci, aby Twój ogród spełniał się podczas sezonu grillowego ze znajomymi i rodziną oraz aby był przyjazny dla środowiska? Zobacz, jakie wyposażenie z drewna doskonale wypełni Twój ogród i sprawi, że nabierze zupełnie nowego charakteru.

Drewniana huśtawka ogrodowa dla całej rodziny

Rozpoczął się marzec, a wraz z nim przywędrowała do nas piękna pogoda zachęcająca do wyjścia na zewnątrz. Coraz wyższe temperatury i jedynie delikatne przymrozki nad ranem wskazują, że czas zabrać się za pielęgnację ogrodu oraz planowanie wyposażenia.

Jednym z niezastąpionych elementów wyposażenie ogrodu jest przede wszystkim huśtawka! To na niej możemy odpocząć z ciekawą książką pośród promieni słońca, ale stanowi także miejsce zabaw dla dzieci oraz dodatkowe siedzisko w gronie znajomych oraz rodziny, np. podczas grilla.

Drewniana huśtawka ogrodowa
Huśtawka ogrodowa

Drewniana huśtawka ogrodowa to klasyka gatunku! O ile na rynku dostępnych jest cała masa huśtawek, tak drewniane cieszą się najwyższym zainteresowaniem. Przede wszystkim są trwałe, tym bardziej jeśli zostaną odpowiednio zaimpregnowane. Doskonale komponują się z otoczeniem oraz z łatwością można dobrać kolor drewna oraz impregnatu do mebli ogrodowych.

Dekoracyjne donice wykonane z drewna

Skoro mowa o wiośnie oraz o pielęgnacji ogrodu, nie możemy zapomnieć również o donicach, w których zasadzimy pięknie kwitnące kwiaty bądź np. miniaturowe krzewy. Wykonana donica z drewna świetnie będzie prezentować się np. na tarasie, ale także przy wejściu do domu oraz oczywiście w ogrodzie.

Donice drewniane ustawione po kilka sztuk w rzędzie, gdzie będą rosły miniaturowe iglaki to doskonała propozycja np. na taras. Świetnie będą wyglądały również w miejscu publicznym, jak np. przed restauracją i w każdym innym miejscu publicznym.

Zadbaj również o otoczenie, czyli budki lęgowe dla ptaków

Mając na uwadze wyposażenie ogrodu warto wziąć pod uwagę również bezpieczeństwo najmniejszych osobników zamieszkujących nasze okolice. Mowa oczywiście o ptakach, które z roku na rok mają coraz większy problem ze znalezieniem bezpiecznego miejsca do wylęgu. Dlatego też warto zamontować w ogrodzie budki lęgowe. Odpowiednio dopasowane do gatunku ptaków w okolicy będą schronem dla ptaków podczas złych warunków atmosferycznych, ale również będą stanowić miejsce wylęgu dla młodych.

Budka lęgowa dla ptaków

Budki lęgowe dla ptaków wieszamy w miejscu trudno dostępnym dla drapieżników takich jak koty, kuny itp. Podczas wieszania budek należy usunąć wszelkie gałęzie i podpory, które mogłyby ułatwić dostęp do jaj lub piskląt.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *