EKO sposób na ślimaki w ogrodzie

Ślimaki to zmora prawie każdego ogrodnika – coroczny atak tych wygłodniałych mięczaków spędza sen z powiek hodowcom ogrodowych warzyw i kwiatów. Ślimaki szczególnie upodobały sobie młode liście sałaty ale także truskawki, maliny i marchewki. Z kwiatów gustują w astrach, cyniach daliach, liliach i nasturcjach. Przedstawiamy ekologiczny sposób na ślimaki w ogrodzie!

Sposób na ślimaki – pachnące kwiaty!

Nie wszystkie ślimaki, które mieszkają w naszych ogrodach to szkodniki. Muszlowce są praktycznie niegroźne dla naszych grządek. Spustoszenia dokonują przede wszystkim ślimaki nagie, które tłumnie wypełzają szczególnie po deszczu. Ogrodowe szkodniki to przede wszystkim pomrowy, śliniki luzytańskie i pomrowiki plamiste.

Sprawdź, jak zrobić poidełko dla ptaków

Sprawdzony sposób na ślimaki?

Najprostszym i naprawdę bardzo skutecznym sposobem jest po prostu pozbieranie do wiaderka i wyniesienie nieproszonych gości kilkadziesiąt metrów poza obszar działki lub ogrodu. Doskonale sprawdza się także uprawa roślin, które niespecjalnie smakują ślimakom.

Jakich rośli nie lubią ślimaki?

Szkodniki nie lubią orlika, astra alpejskiego, ułudki wiosennej, kokoryczki, piwonii oraz krwawnika. Dlatego warto posadzić takie rośliny w naszym ogrodzie, szczególnie w pobliżu grządek z warzywami liściastymi. Sadzenie roślin np. floksów, które odstraszają ślimaki zapachem, także skutecznie zniechęca je do niszczenia naszych upraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *