Produkcja suplementów diety - linia produkcyjna

Jak wyprodukować suplement diety?

Suplementy diety od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Wiele osób stosuje je w celu wzbogacenia diety o witaminy, minerały, antyoksydanty, błonnik i inne substancje ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie każdy jednak wie, czym dokładnie są suplementy, jaka jest ich skuteczność, jak powstają i jak je produkować. Oto krótki przewodnik po suplementach diety. 

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety jak sama nazwa skazuje to środki spożywcze, które zawierają różne składniki służące uzupełnieniu codziennej diety człowieka. Od razu musimy podkreślić, że suplementy nie są lekami, a ich produkcja i sprzedaż nie są regulowane przez prawo farmaceutyczne. Suplementy zostały zdefiniowane w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Są to produkty, które zawierają skoncentrowane ilości witamin lub składników mineralnych lub innych substancji, które wykazują efekt odżywczy lub inny fizjologiczny

Suplementy mogą wzbogacać naszą dietę o witaminy, składniki mineralne, błonnik, kwasy tłuszczowe i aminokwasy, pro- i prebiotyki oraz substancje pochodzenia roślinnego takie jak fitosterole i flawonoidy. Suplementy dostępne są w formie kapsułek, tabletek, drażetek, proszków oraz roztworów wodnych i tłuszczowych.   

Suplementy diety - kapsułki, tabletki, drażetki
Suplementy diety – kapsułki, tabletki, drażetki / Fot. Pixabay.com

Czy suplementy są skuteczne?

W myśl przepisów prawa suplementy traktowane są jak inne produkty spożywcze i podlegają kontroli sanepidu. Dlatego brakuje jednoznacznych badań klinicznych wskazujących na skuteczność poszczególnych produktów. Jednak z roku na rok rośnie liczba pozytywnych opinii o skuteczności suplementów. Na skuteczność tych preparatów z pewnością wpływają coraz lepszej jakości składniki, z których są wytarzane oraz profesjonalna produkcja, która gwarantuje produkt najwyższej jakości.

Produkcja suplementów. Jak wprowadzić suplement do sprzedaży?

Ogromna popularność suplementów wśród konsumentów oraz ciągle rosnący rynek tych produktów wskazują, że wytwarzanie suplementów może być przedsięwzięciem opłacalnym. Jak zatem zacząć ich produkcję? Przede wszystkim musimy ustalić jaki suplement lub suplementy będziemy produkować i wymyślić markę. Oczywiście musimy posiadać także  działalność gospodarczą, a firma musi być zarejestrowana w stacji sanitarno-epidemiologicznej. Musi to nastąpić co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem produkcji suplementów. Wniosek można złożyć online i tradycyjnie pocztą albo w siedzibie. 

Kolejny krok to opracowanie receptury suplementu, pozyskanie składników do jego produkcji, ustalenie sposobu konfekcjonowania, a w końcu wybór miejsca produkcji. 

I tu pojawia się pytanie, czy warto inwestować we własny zakład, czy być może lepszym rozwiązaniem jest produkcja kontaktowa suplementów diety.

Produkcja kontraktowa suplementów — dlaczego warto w nią zainwestować?

Produkcja kontraktowa polega na zleceniu wytworzenia suplementu innej firmie, które posiada odpowiednią linię produkcyjną, wykwalifikowanych pracowników oraz wiedzę i doświadczenie niezbędne w tej branży. Producent kontraktowy wytworzy dla nas suplement pod naszą marką, ale przy użyciu własnego sprzętu i personelu. Taka firma zapewni także bezpieczeństwo procesu produkcyjnego oraz przestrzeganie wszelkich norm związanych z produkcją środków spożywczych (do których zaliczamy suplementy). 

Dzięki temu wchodząc na rynek suplementów, będziemy mogli więcej czasu i energii poświęcić na dystrybucję produktu, marketing i promocję marki. Jednocześnie mając pewność, że sprawdzony producent kontraktowy zapewni nam produkt najwyższej jakości, który zaoferujemy klientom. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *