Cudowne właściwości liści kapusty: działają przeciwbólowo, usuwają obrzęki

Świeże liście kapusty posiadają niewiarygodne właściwości. Znały je już nasze prababcie i z powodzeniem stosowały w ciężkich chwilach. Teraz liście tego popularnego warzywa znów wracają do łask. Oto, w jakich problemach zdrowotnych mogą pomóc nam świeże liście kapusty.

Problemy z bolącymi piersiami w początkach karmienia

Prawie każda młoda mama miała problem z bolącymi piersiami, gdy po porodzie zaczynał się tzw. nawał mleka. Jak się okazuje idealnym rozwiązanie na złagodzenie cierpień jest okładanie piersi umytymi liśćmi kapusty. Trzeba wybrać liście, które wielkością pasują do piersi, umieścić je w biustonoszu tak, by nie zasłaniały brodawek i stosować taki okład przez pół godziny, a następnie zmieniać liście na świeże. Te okłady naprawdę pomagają!

Liście kapusty na obrzęki

Jeśli masz obrzęki w ramionach lub nogach, spróbuj obłożyć opuchnięte miejsca świeżymi liśćmi kapusty. Aby lepiej się trzymały można lekko je obandażować. Po kilku godzinach obrzęki powinny ustąpić.

Ból głowy

Jeśli cierpisz na ból głowy spróbuj na bolące miejsce położyć świeże liście kapusty i ubrać np. czapkę aby liście pozostały na miejscu. Takie okłady na pewno przyniosą ulgę w cierpieniach.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.