Łóżko młodzieżowe pionio

Jakie łóżko młodzieżowe kupić do pokoju nastolatka?

Łóżko młodzieżowe, które planujemy zakupić do pokoju nastolatka powinno spełniać oczekiwania nie tylko względem wygody, ale i wyglądu. Dorastające dzieci potrzebują własnej przestrzeni, w której będą czuły się wygodnie oraz komfortowo, jednak pod uwagę należy wziąć także ich preferencje odnośnie stylu oraz zainteresowań.

Łóżko dla nastolatków – jakie wybrać?

Zakup łóżka młodzieżowego to zwykle wybór na wiele lat. Rodzice najczęściej decydują się wówczas na meble, które posłużą pociechom do końca szkoły średniej. Biorąc pod uwagę, że w tym czasie dziecko intensywnie rośnie, łóżko dla nastolatka powinno być o wymiarach jak dla osoby dorosłej, czyli długości 2 metrów i szerokości co najmniej 80-90 cm. Warto także zainwestować w wygodny materac, bo to wygoda jest decydująca, jeśli chodzi o regenerację podczas snu. Nie powinien być on ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Dobrym wyborem będzie np. materac z termoelastycznej pianki poliuretanowej, który dopasowuje się do ciała i odciąża je podczas snu.

Nowoczesne łóżko młodzieżowe – jakie powinno być?

Jakie zatem powinno być nowoczesne łóżko młodzieżowe? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast kilka opcji może być szczególnie ciekawych i przydatnych. Jeśli stawiamy na wygodę oraz bierzemy pod uwagę fakt, że życie towarzyskie naszej pociechy się rozwija i częściej niż dotąd zaczyna spotykać się ze znajomymi, warto rozważyć młodzieżowe łóżko rozkładane. To rozwiązanie zapewnia więcej miejsca do siedzenia dla gości, ale także jest odpowiednie dla nastolatka, który nie lubi uczyć się przy biurku, a znacznie bardziej ceni sobie luz podczas nauki.

Cennym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy pokój jest niewielkich rozmiarów, może być ponadto łóżko młodzieżowe z szufladami. To świetny sposób na przechowywanie ubrań, butów, sprzętu sportowego lub książek. Możemy tam umieścić także pościel, co jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku sof lub kanap, które za każdym razem należy rozkładać. Szufladę wysuniemy jednym szybkim ruchem i równie sprawnie ją zamkniemy.

Jeśli zaś chodzi o samo wykonanie łóżka młodzieżowego to niezaprzeczalnie warto wybierać te wykonane z drewna. Drewno to materiał niezwykle trwały, ale i ponadczasowy jeśli chodzi o wygląd. Wystarczy zajrzeć to oferty Pinio/łóżko-młodzieżowe, aby przekonać się jak ciekawy i nieoczywisty mogą mieć łóżka dla nastolatków.

Łóżko młodzieżowe dla chłopców a dla dziewczyn

Choć większość łóżek młodzieżowych ma uniwersalny charakter, zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogą mieć nieco inne oczekiwania względem jego wyglądu. Drewniane łóżko młodzieżowe dla dziewczyn, które stawiają na modny design może być bardzo unikatowe. Łóżko z ozdobnymi nóżkami lub łóżko domek, na którym zawiesić można np. klimatyczne lampki to prawdziwy hit ostatnich lat wśród dziewcząt. Chłopcy często mają nieco inne wymagania i stawiają na wygodę połączoną z prostotą. Młodzieżowe łóżko dla chłopca zbudowane z solidnej drewnianej ramy, uzupełnione o wygodny materac to dobra inwestycja na długie lata.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *