Tabletki, kapsyłki i pastylki - suplementy diety na dłoni

Jakie są dobre suplementy diety?

Dobre suplementy diety to przede wszystkim te, które właściwie działają na organizm człowieka. Są substancjami wspomagającymi jego rozwój, zdrowie i uzupełniają zbilansowana dietę o te minerały i witaminy, których mimo wszystko mogło zabraknąć choćby ze względu na bardzo wysoką aktywność człowieka, która wymaga od niego wielu związków do regeneracji.

Suplementy diety, które zawierają odpowiednią ilość deklarowanych związków

Na każdym opakowaniu suplementu diety znajduje się bardzo ważna informacja o tym, jaka porcja danego minerału lub witaminy znajduje się wewnątrz kapsułki czy tabletki. Powinna być podana zarówno w przeliczeniu na porcję (np. 1 kapsułkę), jak również jako wartość referencyjna, czyli procentowy udział w stosunku do zalecanych przez specjalistów norm. Taka deklaracja pokazuje osobie, która decyduje się przyjąć suplement diety, jak szybko z jego pomocą będzie w stanie uzupełnić niedobory.

Przykładowo, jeśli osoba przyjmująca suplementy diety wie, że ma bardzo niski poziom danej witaminy, jak witamina D3, powinna zdecydować się na przyjęcie preparatu zawierające wysokie dawki tej witaminy. Dzięki temu będzie w stanie szybko uzupełnić niedobory. Jeśli jednak osoba decydująca się na suplementację wie, że nie ma niedoborów, ale znajduje się w dolnej skali normy i nie chciałaby do nich dopuścić, podczas działań prewencyjnych może zdecydować się na suplement o niższym stężeniu witaminy, który zachowa stężenie witaminy w organizmie w normie, ale nie doprowadzi do powstania nadmiaru.

Pochodzenie składników

Dobre suplementy diety to te, które powstały na bazie naturalnych składników. Dzięki temu są one lepiej przyswajane przez organizm człowieka i działają w najbardziej naturalny sposób – podobnie jak miałoby to miejsce w przypadku spożycia danej rośliny. Ułatwiają jednak to działanie, ponieważ suplement diety to skoncentrowana dawka substancji aktywnej. Wymaga spożycia 1 kapsułki dziennie, a nie na przykład zjedzenia kilku kilogramów rośliny w celu uzyskania pożądanych dawek, co bez wątpienia jest łatwiejsze w codziennym życiu.

Jednocześnie naturalne, roślinne suplementy diety są przeznaczone dla wszystkich użytkowników. Dzięki temu, że marki takie jak Vitama Nature nie wykorzystują składników zwierzęcych do produkcji swoich suplementów diety, preparaty te mogą być bezpiecznie stosowane przez wegetarian i wegan. Są też przyjazne dla środowiska, ponieważ nie podlegają testom na zwierzętach i nie wyrządzają im żadnej krzywdy.

Dobre suplementy to te od renomowanych producentów

W teorii każdy może wymyślić, że stworzy swoją linię suplementów diety. Jednak tylko renomowani producenci dbają o jakość, przygotowanie suplementów diety z właściwych form związków czynnych oraz wykorzystywanie naturalnych, roślinnych składników. Ich preparaty są tworzone przez specjalistów dietetyki, farmacji i chemii, którzy wiedzą, co i dlaczego znajduje się w danym suplemencie diety. Dlatego za dobre suplementy można uznać tylko te, które powstały pod okiem prawdziwych fachowców.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Fot. Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *