Pies w szelkach siedzący na mostku

Jakie szelki dla psa wybrać?

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu psu podczas podróży i spacerów powinniśmy zadbać o porządny zestaw smyczy i szelek lub obroży. Szelki zapewniają psiakom większy komfort i nawet w sytuacjach, kiedy musimy pociągnąć za smycz, to mamy gwarancję, że będzie to bezpieczne dla naszego zwierzęcia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szelek?

Szelki na spacer, do tresury, czy do sportu?

Przed zakupem artykułu jakim są szelki dla psa, to warto zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim na jak dużego osobnika będą one zakładane, a także w jakich sytuacjach będziemy z nich korzystać. Dla aktywnych psów będą lepsze inne modele, a na zwykły spacer z czworonogiem nadadzą się inne. Na szczęście sklepy zoologiczne online mają na swoich stronach szczegółowo opisane wszystkie produkty, dlatego zanim nie zainwestujemy swoich pieniędzy, to będziemy w stanie wybrać model najbardziej odpowiedni dla naszego czworonoga!

Pełna ochrona, czy delikatne wsparcie?

Podczas wyboru szelek możemy spojrzeć na to jakiego modelu będziemy potrzebować.
Jednak zanim nie dokonamy zakupu, to podstawą podstaw jest regulacja – bez tego możemy trafić na przedmiot, który nie sprosta naszym oczekiwaniom i zamiast chronić naszego pupila, to noszenie go może sprawiać mu spory dyskomfort.

Także jeśli mamy możliwość regulacji, to rozmiar i tak ma znaczenie – większość modeli opisana jest klasycznymi rozmiarami, od S do XL, więc łatwo jest nam oszacować który artykuł będzie odpowiedni w naszej sytuacji. Patrząc na szelki także możemy zdecydować się na delikatniejsze modele, które będą pełniły rolę głównie zapięcia do smyczy, a jeśli potrzebujemy większego wsparcia, to dostępne są również bardziej zabudowane modele.

Pierwsze rozwiązanie będzie lepsze dla psów o drobniejszej budowie, ponieważ przy szelkach z pasków bardziej muskularne rasy mogłyby doznać podrażnień podczas użytkowania.

Dlatego dla nich lepiej sprawdzą się modele z grubszymi elementami, które dadzą im pełne wsparcie podczas spacerów lub w podróży.

Gdzie szukać profesjonalnych artykułów dla zwierząt?

Aby mieć pewność, że kupujecie produkty wysokiej jakości, to warto sprawdzać sklepy sprawdzonych dostawców. Wiele sklepów stacjonarnych ma dobrą ofertę akcesoriów dla zwierząt, jednak jeśli nie chcecie wychodzić z domu, to  internetowy zoologiczny sklep Kiwizoo będzie dla was idealnym rozwiązaniem! 

Na ich stronie możecie przejrzeć cały asortyment z wygodnego fotela, a porównywarka produktów pozwoli wam w łatwy i przystępny sposób wybrać najlepszą opcję dla waszego pupila.
Poza smyczami znajdziecie tam wysokiej jakości karmę, zabawki i przysmaki dla zwierząt domowych. Znajdziecie tam coś dla siebie jeśli macie kota, psa, rybki czy gryzonie – sklep Kiwizoo ma w swojej ofercie wszystkie potrzebne pozycje.

Sklep przystosowany jest dla amatorów i profesjonalistów, dzięki czemu każdy znajdzie tam coś dla siebie.

W razie pytań możecie skontaktować się z obsługą sklepu, która z pewnością chętnie odpowie na wszystkie wasze pytania. Zadbaj o swoje zwierzęta i zamawiaj na Kiwizoo.pl!

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *