Uważaj na te owoce i warzywa! Są niebezpieczne dla twojego psa!

Może się wydawać, że owoce i warzywa to samo zdrowie. W związku z tym wielu z nas chętnie dzieli się jedzeniem ze zwierzętami domowymi. Jak się okazuje nie wszystkie ludzkie przysmaki służą naszym pupilom. Te owoce i warzywa są niebezpieczne dla zdrowia twoje psa! Trzymaj je z daleka od psiego pyszczka!

Owoce i warzywa niebezpieczna dla psa

Winogrona i rodzynki

Są toksyczne dla psów na tyle, że mogą doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzeń nerek.

Wiśnie i czereśnie

Te pyszne owoce są bardzo niebezpieczne dla naszych psich pupili. Czereśnie i wiśnie mogą powodować niewydolność oddechową, a w najgorszym przypadku śmierć!

Sprawdź, jakie szelki wybrać dla psa

Porzeczki

Podobnie jak winogrona i rodzynki, porzeczki są trujące dla psów i mogą doprowadzić do niewydolności nerek.

Rabarbar

Niezależnie od części rabarbaru, ten nie powinien trafiać do psiego pyszczka. Zarówno liście, jak i łodygi redukują poziom wapnia w organizmie naszych psów. W efekcie może to prowadzić do niewydolności nerek.

Pestki jabłek

Zawierają cyjanek, bardzo toksyczny dla psów. Jeśli przypadkiem spadnie Ci na podłogę pestka, zabierz je, zanim dobierze się do niego Twój psiak!

Cebula i czosnek

Jeśli zdarzyło się Wam dać psu cebulę lub czosnek, to pamiętajcie, by więcej tego nie robić! Zjedzenie przez zwierzę tych warzyw może doprowadzić między innymi do letargu, podwyższonego ciśnienia, bladości dziąseł, a nawet zapadnięcia się płuc!

Surowe i zielone ziemniaki

Surowe i niedojrzałe ziemniaki niedobrze wpływają na nasze zdrowie. Tak samo jest w przypadku psów, które po ich spożyciu mogą mieć nudności, wymioty, napady padaczkowe, a nawet mogą wystąpić nieprawidłowości w pracy serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *