Kawa w kapsułkach

Kawa w kapsułkach – czym różni się od zwykłej kawy?

Kawa w kapsułkach to modne i wygodne rozwiązanie. Korzystasz z niego? A czy wiesz, czym różni się zawartość kapsułek od zwykłej kawy? Zgłębimy ten temat w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Ekspresy kapsułkowe – wygoda i oryginalny smak

Ekspresy kapsułkowe lubimy z wielu powodów. Są zgrabne i stosunkowo małe, więc są świetnym pomysłem nawet do niewielkiej kuchni. Co więcej, ich sposób działania jest podobny do ekspresu ciśnieniowego, który parzy fenomenalną kawę. Do tego kapsułki do ekspresu nie wymagają praktycznie żadnego nakładu pracy podczas parzenia kawy. Wystarczy umieścić je w określonym miejscu w ekspresie, wcisnąć guzik i cierpliwie zaczekać na gęsty kawowy napar.

Czym różni się kawa w kapsułkach od zwykłej kawy?

Kawa w kapsułkach w przeciwieństwie do ziarnistej, nie jest mielona bezpośrednio przed parzeniem. Do mielenia kawy dochodzi w fabryce przed zapakowaniem. Następnie odmierzona porcja zmielonych ziaren zostaje umieszczona w kapsułce i próżniowo zapakowana. Na szczęście pakowanie próżniowe sprawia, że gdy zaparzysz kawę w kapsułkach, na pewno będzie smaczna i świeża. 

Kawa w kapsułkach, którą warto kupić: Nespresso, Dolce Gusto

Na rynku pojawia się coraz więcej marek, które oferują smaczną kawę w kapsułkach. Dzięki nim odkryjesz wiele smaków i będziesz mieć ciągłą ochotę na kawę!

Koniecznie wypróbuj:

Powyższe typy to masa aromatów i smaków, dzięki czemu na pewno znajdziesz swój produkt. Kawa w kapsułkach może przyjmować różne oblicza: klasyczne i smakowe. Co więcej, z jej użyciem zaparzysz zarówno intensywne espresso jak i inne rodzaje naparu, np. latte czy cappuccino. Koniecznie wybierz się na internetowe zakupy i zamów swój wymarzony smak kawy w kapsułkach

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *