Kołdry obciążeniowe

Kiedy warto sięgnąć po kołdrę obciążeniową?

Stres, napięcie, trudności z zasypianiem – to wszystko coraz bardziej powszechne problemy. Jak sobie z nimi poradzić? Jednym ze sposobów na wyciszenie może być specjalna kołdra, zwana obciążeniową. Czym jest i jak działa? Kiedy może pomóc? Jak wybrać i gdzie kupić odpowiednią kołdrę obciążeniową?

Kołdra obciążeniowa – jak wygląda i co ją wyróżnia?

Kołdry obciążeniowe to nietypowy rodzaj nakrycia. Nie są alternatywą dla tradycyjnej pościeli, bo ich podstawową funkcją nie jest ochrona przed chłodem. Są przeznaczone przede wszystkim do użytku w dzień, choć niektórzy wybierają je także do spania.

Czym więc jest słynna kołdra obciążeniowa? To kapa, która posiada specjalne komory, wypełnione niewielkimi, szklanymi kuleczkami. To im kołdra zawdzięcza swoją wagę, a także niezwykłe właściwości. Stworzono ją bowiem z myślą o stymulowaniu czucia głębokiego, a w efekcie redukcji napięcia w ciele.

W jaki sposób stosować kołdrę obciążeniową?

Początkowo kołdry obciążeniowe wykorzystywane były w celach terapeutycznych. Pomagały dzieciom w spektrum autyzmu czy z ADHD, a także pacjentom walczącym z zaburzeniami lękowymi czy depresją w zmniejszeniu nieprzyjemnego napięcia. Waga kołdry sprawia bowiem, że działa ona jak przytulenie: koi, wycisza, pomaga odzyskać równowagę. Bardzo szybko zauważono, że ten rodzaj nakrycia może przynieść wiele korzyści całej populacji.

Jak stosować kołdrę obciążeniową? Wystarczy przykryć się nią, by poczuć, że ciało się rozluźnia, mięśnie stają się mniej napięte, ustępują uporczywe myśli. Wielu osobom kołdra pomaga wyciszyć się po ciężkim dniu, działa wspierająco również w walce z zaburzeniami snu. Mogą stosować ją i dzieci, i dorośli.

Oferta kołder obciążeniowych – jak wybrać tę odpowiednią?

Kołdry obciążeniowe to szczególny produkt, który w każdym przypadku wymaga personalizacji. Waga kołdry nie może bowiem przekraczać 10% wagi osoby, która z niej korzysta. W przeciwnym razie użytkowanie kołdry może być niebezpieczne.
Lepiej unikać więc kupowania kołdry obciążeniowej w supermarkecie. Lepiej sprawdzi się produkt wykonany na indywidualne zamówienie. Taką opcję oferuje większość renomowanych producentów. Kołdra z pewnego źródła będzie miała również wyższą jakość – z powodzeniem posłuży przez lata, poprawiając kondycję psychiczną i fizyczną.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *