Pakowanie świątecznych prezentów

Less waste (nie tylko) od święta! Prezenty w duchu eko, które zostaną z Tobą na lata

Less waste to więcej niż chwilowy trend, to styl życia! Świadome podejście do zakupów, recykling, korzystanie z wielorazowych produktów – to tylko niektóre z dobrych nawyków w duchu eko. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia są idealną okazją, aby podarować bliskim prezenty, które posłużą im przez lata! Jak sprawić, aby te święta były bardziej eko? Podpowiadamy! 

Co to znaczy less waste?

Pojęcie less waste dosłownie tłumaczyć można jako ,,mniej odpadów”. Dotyczy ono redukcji skrawków, resztek, towarów do niezbędnego minimum. Jest to termin ściśle związany zarówno ze świadomym podejściem do zakupów, jak i z naszym stylem życia. W świecie, w którym półki sklepowe uginają się od dóbr, generujemy coraz więcej śmieci. W 2021 roku na jednego mieszkańca przypadało średnio 358 kg odpadów komunalnych, czyli o 16 kg więcej niż w roku poprzednim! Ruch zero waste oraz less waste zachęca nas, aby ograniczać generowanie śmieci, gdy tylko mamy taką możliwość. Działania, jakie można zaliczyć do praktyk less waste, to m.in. oszczędzanie wody i prądu, przemyślane zakupy czy korzystanie z produktów wielokrotnego użytku zamiast z tych jednorazowych. 

Zasada 5R

Aby lepiej zrozumieć ideę less waste i zero waste, warto zapoznać się z zasadą 5R: 

Refuse (odmawiaj) – nie przyjmuj przedmiotów jednorazowego użytku, m.in. ulotek, toreb jednorazowego użytku.

Reduce (ograniczaj) – dokonuj świadomych wyborów w sklepach i nie kupuj ponad stan.

Reuse (używaj ponownie) – staraj się kupować przedmioty, które posłużą Ci przez długi czas. Znajdź nowe zastosowanie dla przedmiotów, które już posiadasz. Użyj kreatywności, przerób je i daj im drugie życie! 

Recycle (segreguj i przetwarzaj) – segreguj odpady zgodnie z Jednolitym Systemem Segregacji Odpadów, czyli podziel je na 5 odrębnych pojemników: szkło, metal, tworzywa sztuczne, papier, bioodpady, odpady zmieszane.

Rot (kompostuj) – jeżeli masz taką możliwość, kompostuj odpady organiczne i używaj ich jako nawóz dla przydomowych roślin.

Rozsądne podejście do zakupów oraz świadomy styl życia pozytywnie wpływają nie tylko na naszą planetę, ale także na budżet domowy. Stosując zasadę less waste na co dzień, uczymy się także szacunku do wartości przedmiotów, które posiadamy. 

Święta w duchu less waste 

Boże Narodzenie kojarzy nam się z rodzinną atmosferą, stołem pełnym smakowitości i oczywiście… prezentami! Czy istnieją świąteczne upominki w duchu less waste? Marka Nobilia, producent zestawów prezentowych, udowadnia, że można podarować bliskim elegancki, niebanalny podarunek, który zostanie z nimi na lata. 

Słodka, ponadczasowa elegancja 

Jedną z propozycji w duchu less waste od marki Nobilia jest kuferek wypełniony świątecznymi łakociami, których na próżno szukać na sklepowych półkach. Kufer Mimesis kryje w sobie m.in. włoskie ciasteczka, nugat z orzechami, słoiczek kremu migdałowego, francuskie wino i świecę w puszce. Gdzie w tym wszystkim podejście less waste?

Produkty z tej kolekcji umieszczone zostały w eleganckim kufrze obitym tkaniną z eleganckim wzorem. Po opróżnieniu ze smakołyków kuferek można wykorzystać ponownie jako przestrzeń do przechowywania tekstyliów, takich jak koce czy pledy. Jego elegancki wygląd sprawia, że będzie świetnie prezentował się także jako ciekawy dodatek w pokoju dziennym. W zestawie znajdują się także eleganckie puszki, w których można przechowywać drobne przedmioty oraz szklane słoiczki, które doskonale sprawdzą się podczas przygotowywania przetworów.

Walizka pełna wspomnień

Kufer Bakaliowy Nobilia to wyjątkowy prezent dla tych, którzy pragną skosztować smakołyków idealnych na sezon jesienno-zimowy (i nie tylko!). Wśród specjałów znajdują się m.in. pyszne bakalie, ciasteczka, krówki i suszone owoce.

Całość zamknięta jest w kuferku stylizowanym na walizkę vintage. Kufer po świątecznej uczcie świetnie sprawdzi się do przechowywania rodzinnych pamiątek jak albumy ze zdjęciami, pocztówek czy drobnych upominków. Eleganckie pokrycie sprawia, że walizka świetnie sprawdzi się jako dodatek do wnętrz w stylu retro lub vintage. Co więcej, w zestawie znajdują się także słoiczki, w których można przechowywać drobne domowe gadżety czy żywność.

Less waste w świątecznym wydaniu

Miłośnicy oryginalnych przedmiotów powinni zwrócić uwagę na słodką Mini Latarenkę, czyli niebanalne połączenie świątecznych smakołyków w uroczym lampionie.

Metalowy lampion idealnie wpasuje się zarówno w świąteczny klimat, ale sprawdzi się także na co dzień jako elegancki dodatek w Twoim wnętrzu.

Gadżet po wyjęciu przysmaków może służyć jako świecznik lub jako elegancki wiszący lampion.

W bożonarodzeniowej ofercie marki Nobilia można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych kufrów i koszy, którym można nadać drugie życie. Marka przykłada dużą wagę do segregowania odpadów, recyklingu oraz filozofii less waste. W celu redukcji wytwarzanych podczas produkcji odpadów część surowców czy półproduktów przetwarza ponownie. Marka współpracuje również z firmami zewnętrznymi, które poddają ponownemu przetworzeniu niewykorzystane surowce, a współpracując z tzw. zielonymi przewoźnikami, dostarcza swoje upominki w sposób neutralny dla środowiska.

Źródło: Informacja prasowa


Marka Nobilia od 20 lat specjalizuje się w komponowaniu delikatesowych koszy upominkowych. Niepowtarzalne i wyjątkowe zestawy sygnowane marką Nobilia cechuje oryginalne wzornictwo i najwyższej jakości produkty w tym słodycze, mocne i aromatyczne trunki jak również produkty gourmet food. Kosze prezentowe to doskonały pomysł na upominek dla członka rodziny lub szefa. Zestawy ze słodyczami – za sprawą uniwersalnego i neutralnego charakteru – można wręczyć zarówno osobie bliskiej jak i mniej znanej przy różnego rodzaju okazjach. www.sklep.nobilia.pl / www.nobilia.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *