Spawacz przy pracy spawarką

Narzędzia spawalnicze – które są niezbędne?

Spawanie wymaga umiejętności oraz odpowiedniej wiedzy. Podstawowy zestaw do pracy spawalniczej składa się na kilka istotnych elementów. Przy okazji należy zadbać o bezpieczeństwo pracy.

Obrotniki i pozycjonery spawalnicze

Te urządzenia znacznie ułatwiają prace spawalnicze, ponieważ umożliwiają zachowanie dokładnej powtarzalności procesu spawania. Dzięki pochylanej w zakresie od 0 do 90 stopni tarczy obrotnika spawany element może być ustawiony w odpowiedniej pozycji. Ruch obrotowy ułatwia kładzenie długich spawów, co jest szczególnie pomocne przy spawaniu rur. Dobrej jakości obrotniki spawalnicze w sklepie JP-Tech są dostępne na stronie sklepu. 

Elektrody

Elektroda jest przeznaczona do wykonania trwałego spoiwa pomiędzy elementami. Wraz ze spawanymi krawędziami metalu topi się pod wpływem wysokiej temperatury. Stopiona elektroda zalewa spoinę płynnym metalem i wypełnia szczeliny. Elektrody wybieramy dostosowane do materiału, który chcemy ze sobą spawać.

Zaciski kątowe i uziemiające

Bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracy są zaciski uziemiające. Chronią one spawacza przed porażeniem prądu, który może być zagrażający dla jego życia. Zaciski kątowe natomiast ułatwiają pracę ze względu na to, że z ich użyciem nie przesunie nam się kawałek obrabianego materiału.

Spawarka i wózek spawalniczy

Spawarka ma zapewnić komfortową i wydajną pracę, jednak ich rodzajów jest bardzo wiele. Do najpopularniejszych modeli należą spawarki MIG, TIG, które są przeznaczone do spawania małych elementów lub blach oraz spawarki gazowe (przeznaczone do zakładów) i transformatorowe, które najczęściej kupujemy do domu.

Spawarki są duże i ciężkie, dlatego warto wyposażyć się w wózek spawalniczy. Pomaga on w przemieszczaniu spawarek, nie obciążając przy tym naszych pleców podczas pracy: https://jptech-maszyny.pl/narzedzia-spawalnicze

Odzież ochronna

Nie zapominajmy o odzieży ochronnej, której zadaniem jest osłona oczu i skóry przed kontaktem z iskrami, odpryskami podczas spawania. Skórzane rękawice i fartuchy a także ochronne maski to podstawowy zestaw odzieży ochronnej.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *