Nauka angielskiego - dziewczyna ze słownikiem oksfordzkim

Nauka angielskiego – jak wcześnie zacząć?

Znajomość języków obcych, w tym głównie angielskiego, to niezwykle praktyczna umiejętność. Dzięki niej można ubiegać się o wiele atrakcyjnych posad, a także swobodnie podróżować, czytać literaturę i czasopisma zagraniczne. Naukę języka obcego można zacząć w każdym wieku, jednak udowodniono, że dzieci przyswajają wiedzę zdecydowanie szybciej. Z tego powodu coraz większa liczba rodziców decyduje się na wcześniejsze rozpoczęcie edukacji swojej pociechy.

Język angielski dla dzieci w szkole, a dokładniej jego poziom i sposoby nauczania są indywidualnie dopasowane nie tylko do wieku, ale również wielkości grupy. Takie podejście gwarantuje najlepsze efekty nauczania.

W jakim wieku rozpocząć naukę języka angielskiego?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiek w którym dziecko może rozpocząć efektywną naukę języka obcego jest różny. Wszystko zależy od predyspozycji malucha, a także podejścia rodziców. Coraz większą popularnością cieszą się metody, które polegają na czytaniu bajek i opowiadań w języku obcym 6-miesięcznym dzieciom. Z kolei inna część rodziców zaczyna stopniowo wprowadzać drugi język dopiero po ukończeniu 3. roku życia.

Obie metody mają swoje zalety i bywają równie skuteczne. Język angielski dla dzieci jest prowadzony przez doświadczonych nauczycieli, którzy dysponują odpowiednimi pomocami naukowymi. Zajęcia dla przedszkolaków trwają 30 minut i są prowadzone w taki sposób, aby maksymalnie skupić uwagę pociech na prezentowanym materiale.

Nauka angielskiego – dodatkowe informacje

Obserwując postępy dziecka w nauce, rodzic może jednoznacznie stwierdzić czy nadszedł odpowiedni czas na wprowadzenie drugiego języka. Jeżeli pociecha wykazuje duże zainteresowanie i przede wszystkim czerpie radość z poznawania nowych słówek, oznacza to doskonały moment na poszerzenie edukacji.

Po więcej informacji na temat zajęć z angielskiego zapraszamy na stronę: angielski dla dzieci Żoliborz

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *