Plaża Gjipe na Riwierze Albańskiej

Plaża Gjipe: ukryty klejnot Albanii

Gjipe Beach, czyli plaża Gjipe jest jedną z najpiękniejszych plaż w Albanii, zlokalizowaną na południowym wybrzeżu kraju, w tzw. Albańskiej Riwierze. Plaża ta jest uważana za prawdziwy raj dla miłośników natury, a jej wyjątkowe położenie sprawia, że jest dosyć odosobniona i niezatłoczona przez turystów. Jest to ukryty klejnot Albani, oferujący turkusowe wody Morza Jońskiego i malownicze krajobrazy otoczone wysokimi formacjami skalnymi.

Gdzie znajduje się albańska plaża Gjipe?

Gjipe Beach znajduje się między miejscowościami Dhermi i Himara, na Albańskiej Riwierze. Jest oddalona o około 2 godziny jazdy na południe od większego miasta Vlorë i około 4 godzin od stolicy Albanii, Tirany. Można do niej dotrzeć samochodem, pieszo lub łodzią. Jeśli jesteś w okolicach Dhermi, Himary lub Sarandy, plaża jest wystarczająco blisko, aby zrobić jednodniowy wypad.

Sprawdź, nieoczywiste kierunki wakacyjne

Jak dojechać do Gjipe Beach?

Dla osób podróżujących samochodem, droga do plaży Gjipe jest asfaltowa i w dobrym stanie. W przypadku samochodów z napędem na przód, należy zaparkować na parkingu, a następnie przejść pieszo około 2,5 km (około 45 minut) w dół do plaży i kanionu. Dla samochodów z napędem 4×4 istnieje możliwość dojechania niemalże aż do plaży, ale trzeba zachować ostrożność, ponieważ droga jest wąska i nie ma barier ochronnych.

Do plaży Gjipe możemy także swobodnie dopłynąć kajakiem lub pontonem.

Plaża Gjipe na Riwierze Albańskiej. Ukryta perła Morza Jońskiego
Plaża Gjipe na Riwierze Albańskiej. Ukryta perła Morza Jońskiego / Fot. Poradzimy24.pl

Plaża Gjipe: ukryty klejnot Albanii

Gjipe Beach jest miejscem, które doceniają turyści poszukujący spokoju, wrażeń z natury i urokliwych krajobrazów. Woda jest krystalicznie czysta, a plaża składa się z delikatnych białych kamyczków. Co więcej, w okolicach plaży znajduje się imponujący Gjipe Canyon, który dodaje dodatkowej atrakcji tym okolicom. Można także podziwiać formacje skalne o wysokości do 70 metrów.

Gjipe Beach to doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują wyjątkowych plażowych doświadczeń, z dala od zgiełku turystycznego, ale otoczonego niezwykłymi krajobrazami natury i turkusowymi wodami Morza Jońskiego. Wizyta na tej plaży stanowi prawdziwe odkrycie dla miłośników piękna przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *