Wakacje w Egipcie: Co warto przywieźć z Kraju Faraonów

Wakacje w Egipcie na pewno pozostaną niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto chociaż raz odwiedzi Kraj Faraonów. Kilka tysięcy lat historii, wielowiekowa kultura i sztuka Starożytnego Egiptu, współczesna kultura arabska, ekstremalne sporty wodne i motorowe, pustynia i rafa koralowa – tego i wielu innych atrakcji można doświadczyć w czasie wakacji w Egipcie. Wszystko co dobre jednak się kończy i w końcu trzeba wracać do kraju. Jakie pamiątki i upominki warto przywieźć z Egiptu?

Wakacje w Egipcie

Egipt – Kraj Faraonów od wieków fascynuje podróżników i odkrywców. Kiedyś podróż do tego fascynującego kraju zajmowała wiele czasu i wiązała się ze sporym ryzykiem. W dzisiejszych czasach o wiele prościej odwiedzić Dolinę Nilu i poznawać tajemnice historii. Oczywiście warto także korzystać z uroków egipskich plaż i rozkoszować się kąpielami w błękitnych wodach Morza Czerwonego i Śródziemnego. Aktualnie atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oraz mnóstwo atrakcji – nie tylko historycznych. Zadowolą one nawet najbardziej wymagających klientów.

Co warto przywieźć z Kraju Faraonów. Oto lista najlepszych upominków z Egiptu

 1. papirus – to egipskie must have
 2. arabskie perfumy w ozdobnych flakonikach,
 3. tytoń z fajką wodną,
 4. przyprawy, herbaty i kawę mieloną z kardamonem (kurkuma, cynamon, kardamon, karkade, anyż, zielona herbata z guawą lub limonką, trawa cytrynowa),
 5. biżuteria złota i srebrna (kartusze, wisiorki w kształcie klucza życia, wisiorki i bransoletki z kwiatem lotosu wysadzane turkusami, wisorki z popiersiem Nefretete),
 6. słodycze, suszone owoce (chałwa, suszone figi, daktyle i morele),
 7. stylowe żyrandole i lampy wykonane z mosiądzu lub metalu,
 8. chustki, szale, pareo
 9. figurki i statuetki egipskich bogów i bogiń, a także piramid i sfinksa
 10. dekoracyjne buteleczki wypełnione kolorowym piaskiem – precyzyjne rękodzieła!
 11. ozdobne szkatułki,
 12. torebki ze skóry lub tkanin.

Wakacje w Egipcie. Co zabrać w podróż do Kraju Faraonów?

WAŻNE! Zakazane jest wywożenie z Egiptu żadnych elementów rafy koralowej, nawet muszli znalezionych na plaży. W przypadku odkrycia muszli, korali lub innych elementów rafy, należy się liczyć z bardzo wysokimi karami pieniężnymi. Posiadanie jakichkolwiek ilości narkotyków może wiązać się z sankcjami. W zależności od ilości, kary te wahają się od kar pieniężnych, przez kary więzienia do 25 lat do kary śmierci włącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *