Sok pomidorowy w plasterkiem świeżego pomidora w kieliszku

Sok pomidorowy – prawdziwy eliksir zdrowia. Właściwości soku pomidorowego

W grach komputerowych częstym widokiem są czerwone flakoniki z miksturami przywracającymi zdrowie. Tak się składa, że magiczne specyfiki witalności nie istnieją. Niemniej te naturalne już tak. Polskie pomidory skrywają zaklętą w sobie bombę witaminową, którą uwolnić można pod postacią soku. Pity regularnie, wykazuje ciekawe właściwości prozdrowotne. Warto więc przyjrzeć się bliżej ciekawostce żywieniowej, jaką jest sok pomidorowy.

Właściwości soku pomidorowego, a zdrowie

Należy na początku zaznaczyć, że wspomniane poniżej pozytywne aspekty picia soku pomidorowego dotyczą tylko wyciskanego na świeżo napoju. Kupowane w sklepach mogą być bowiem konserwowane, co niejako mija się z prozdrowotnym celem spożywania ich. Niemniej, pomidory same w sobie to doskonałe źródło wielu mikroelementów. Wspomnieć należy witaminy C, A, B, D i K. Pozytywnie wpływają więc na układ immunologiczny, szczególnie spożywane w postaci płynnej. Oprócz tego są cennym źródłem potasu i witaminy B6, ważnych dla pracy serca. Naturalny sok z pomidorów malinowych stymuluje również prawidłową pracę nerek oraz wątroby. Jest więc doskonały napojem wspomagającym detoksykację.

Sok pomidorowy – pomoc dla układu trawiennego

To jeszcze nie koniec pozytywnych cech tego napoju. Bardzo dobrze reaguje na niego układ trawienny, szczególnie kobiecy. Zawiera on bowiem mnóstwo błonnika, szczególnie istotnego dla wspomagania perystaltyki jelit. Osoby cierpiące na zaparcia powinny więc włączyć naturalny sok z pomidorów malinowych do swojej diety. Co więcej, wykazuje on działanie odchudzające. Będąc pożywnym i jednocześnie dosyć treściwym, sok pomidorowy pozwala nasycić organizm bez dodawania mu zbędnych kilokalorii. 

Smaczny i zdrowy

Sok pomidorowy właściwości ma jak widać wiele. Będzie więc doskonałym dodatkiem do bilansowanej diety. Może stanowić ciekawy komponent w jej dziennym zapotrzebowaniu na warzywa. Dzięki swojej płynnej postaci łatwo się go spożywa, jest też zwyczajnie smaczny. Warto więc da mu szansę i spróbować.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *