Szklarnia z poliwęglanu pełna sadzoenk roślin ustawiona w ogrodzie

Szklarnia z poliwęglanu – odpowiadamy na najczęstsze pytania

Poliwęglan zyskuje na popularności, ale nadal dla wielu rolników i ogrodników jest nieco tajemniczym materiałem, który dopiero od niedawna jest obecny na rynku szklarni. Nie ma wątpliwości, że wkrótce szklarnie poliwęglanu staną się bardziej powszechne niż tunele szklane czy foliowe.

Ich ogromną przewagą jest wytrzymałość, a także pozytywny wpływ na ilość i jakość plonów. Jeśli dopiero zaznajamiacie się z tematem poliwęglanu, możecie mieć wiele pytań i wątpliwości. Dziś odpowiemy na kilka najczęściej powtarzanych.

Jak długo wytrzyma szklarnia z poliwęglanu?

Wytrzymałość szklarni z poliwęglanu zależy od dwóch czynników: stabilności konstrukcji i jakości oraz grubości pokrycia. Im grubszy poliwęglan, tym dłuższa jego żywotność. Należy tez koniecznie pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu – służą do tego specjalne taśmy paroprzepuszczalne. Jeśli chodzi o konstrukcje, najbardziej stabilne są profile spawane w całości z jednego elementu. Wysokiej jakości szklarnia z poliwęglanu może służyć nawet 25 lat. To około 10 lat więcej niż najlepsza szklarnia szklana.

Czy szklarnia z poliwęglanu się opłaca?

Tunele wykonane z poliwęglanu zwykle są droższe od ich szklanych odpowiedników. Im lepsza jakość materiałów i wykonanie, tym cena może być wyższa. Jednak biorąc pod uwagę ich wytrzymałość, korzystny wpływ na plony i nieawaryjność, jest to zakup zdecydowanie opłacalny. Potwierdzają to opinie ogrodników, którzy zdecydowali się właśnie na poliwęglan.

Czy szklarnia z poliwęglanu zwiększa urodzaj?

Poliwęglan zapewnia roślinom optymalne warunki do rozwoju. Chroni je przed przegrzaniem czy nadmiarem wilgotności, pozwala utrzymać stabilną temperaturę bez względu na aurę. W szklarni z poliwęglanu można więc uzyskać lepsze plony niż w tunelach szklanych czy foliowych. A jeśli dodatkowo zdecydujemy się na innowacyjne i niezwykle efektywne pokrycie ACTUAL!Bio, to plony mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Jest to pokrycie, które dzięki procesowi aktywacji światła, zwiększa urodzaj nawet o 160% i sprawia, że rośliny są większe i bardziej bogate w witaminy i minerały. Ten rodzaj poliwęglanu jest dostępny w ofercie producenta szklarni Botanic.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *