Trzy niezawodne sposoby na udane wakacje dla aktywnych

Wakacje to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Warto zastanowić się jednak jak spędzić te kilka tygodni urlopu tak, aby wypocząć, nabrać energii na następne miesiące i nie zbankrutować. Oto trzy pomysły na wspaniałe, aktywne wakacje.

Wakacje pod namiotem

Urlop na kempingu może być świetnym pomysłem nie tylko dla młodzieży. Szczególnie ciekawe mogą być wycieczki objazdowe na przykład po Bałkanach lub Krajach Nadbałtyckich. Noclegi w namiotach lub kamperze dają praktycznie nieograniczoną swobodę i możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc.

Rowerowe wakacje

Wakacje na rowerze stają się ostatnio coraz bardziej popularne. W ostatnich latach w naszym kraju powstała sieć tras rowerowych, dzięki którym można zaplanować kilkudniową wyprawę na dwóch kółkach. Podstawą sukcesu jest analiza wybranego fragmentu trasy EuroVelo, spakowanie sakwy rowerowej i rezerwacja noclegu na trasie.

Na kajakowym szlaku

Świetnym pomysłem na wakacje dla aktywnych jest spływ kajakowy. Tu zdecydowanie warto wybrać się w północno-wschodnie rejony Polski. Do dyspozycji jest szlak mazurskich rzek – Krutyni, Sapiny, Węgorapy. Kusi także Suwalszczyzna ze szlakami Rospudy i Czarnej Hańczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *