Filiżanka kawy z mleczną pianką

W czym pić herbatę, a w czym kawę?

Ozdobne kubki do kawy i herbaty od lat cieszą się ogromną popularnością. Trudno się dziwić! Nie ma nic przyjemniejszego niż spożywanie ciepłego napoju w ulubionym naczyniu. W czym pić herbatę, a w czym kawę?

Herbata – w filiżance czy w kubku?

Herbata dostępna jest w kilku rodzajach. Poza klasyczną, czarną istnieje jeszcze zielona, czerwona, a także biała. Różnią się one między sobą cennymi składnikami, które pozytywnie wpływają na organizm. W czarnej herbacie znajdują się duże ilości fluoru, który chroni zęby przed próchnicą. 

Z kolei biała herbata ma pozytywny wpływ na układ krążenia, serce, a także działa przeciwnowotworowo. Czerwona stosowana jest przez osoby, które pragną zrzucić dodatkowe kilogramy, ponieważ jest skuteczna w procesie odchudzania. Natomiast zielona poprawia pamięć oraz koncentrację. Nie brakuje również herbat mieszanek, a także smakowych. 

Bez względu na to, która jest naszą ulubioną, warto wiedzieć, jak je przygotować i w czym podawać. Herbatę należy podawać w specjalnych filiżankach, które rozszerzają się ku górze po to, aby wydobyć pełnie aromatu herbacianego napoju. Nieodłącznym elementem jest spodek. Taką formę podania napoju zaleca się przede wszystkim podczas oficjalnych spotkań. 

W domy z powodzeniem możesz sięgnąć po duże kubki do kawy lub herbaty. Z kolei herbatę mrożoną można podać w ozdobnym słoiku i udekorować np. malinami, truskawką czy orzeźwiającą cytryną i listkiem mięty.

Kawa – w czym pić?

Kawa stanowi bogate źródło kofeiny, która poprawia koncentrację, pamięć, a ponadto pobudza. Dlatego sięga się po nią rano zazwyczaj przed pracą, aby pomogła przetrwać dzień pełny obowiązków. Z kolei zawarta w niej teofilina, teobromina zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona oraz Alzheimera. 

Ze względu na wyjątkowy aromat kawę należy podawać w odpowiednich naczyniach, uwzględniając rodzaj kawy. Do espresso przeznaczone są filiżanki o pojemności maksymalnie 100 ml. Cappuccino serwowane jest w filiżance z charakterystyczną, szerszą górą o pojemności 200-250 ml. Z kolei wysoka szklanka zarezerwowana jest dla Caffé Latte. Oczywiście w domu z powodzeniem możesz postawić na proste albo ozdobne kubki do kawy i herbaty. Je

Kawa i herbata – jak je parzyć?

Oprócz wyboru odpowiednich filiżanek i szklanek warto posiadać podstawową wiedzę na temat parzenia herbaty oraz kawy. W ten sposób jesteś w stanie wydobyć aromat obu napojów. Najlepszym rozwiązaniem jest specjalny zaparzacz. Natomiast dla nieco bardziej wygodnych osób, świetnym rozwiązaniem będzie ekspres do kawy, który umożliwia przygotowanie różnych rodzajów kaw, począwszy od klasycznej, przez cappuccino, aż po mocne espresso. 

To, na który sprzęt ostatecznie się zdecydujesz, to kwestia indywidualna. Z kolei herbatę parzy się w szerokim dzbankiem z sitkiem. Sitko zatrzymuje fusów w momencie nalewania herbaty do naczynia. Przy przygotowaniu herbaty bardzo ważny jest czas jej parzenia. Zbyt długi sprawi, że herbata nie będzie dobra w smaku. Przykładowo, parząc czarną herbatę dłużej niż 4 minuty, wydobędziesz z niej gorzkawy smak.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *