Medycy w odzieży ochronnej zabezpieczającej przed wirusami i bakteriami

Wariant Delta – sprawdź czym się charakteryzuje i jak zapobiegać zakażeniu?

Z coronavirusem walczymy już od kilkanastu miesięcy. Kiedy wydawałoby się, że wszystko zmierza ku lepszemu, ponieważ wynaleziono kilka szczepionek, ze świata dobiegają nas wiadomości o coraz to nowych odmianach. Na chwilę obecną za jeden z najgroźniejszych wariantów wirusa uważa się pochodzącą z Indii Deltę. W artykule opisujemy czym się charakteryzuje, a także przypominamy o metodach ochrony przed zakażeniem.

Dlaczego tak boimy się wariantu Delta?

Wariant delta wirusa covid budzi strach, ponieważ zdaje się być jeszcze bardziej zaraźliwy – nawet o ok. 60% w stosunku do wariantu Alfa. Już w czerwcu odnotowano jego obecność w ponad 70 krajach, co świadczy o fakcie, że wirus rozprzestrzenia się znacznie szybciej. Liczby zakażonych podwajają się z tygodnia na tydzień, a Europa stoi przed zagrożeniem kolejnego, tym razem jeszcze mocniejszego uderzenia wirusa. 

Obawy związane są także z samym przebiegiem choroby spowodowanej wirusem. Mutacje wirusa są znacznie odporniejsze na środki farmakologiczne i często terapia, którą stosowano do tej pory zwyczajnie nie działa. Chorujący częściej wymagają hospitalizacji, a przebieg choroby jest cięższy niż w przypadku innych odmian wirusa. 

Pacjenci chorujący na ten wariant użalają się między innymi na wiele uciążliwych dolegliwości gastrycznych, jak biegunka, nudności, wymioty. Wariant Delta może również atakować osoby zaszczepione, choć jak twierdzą lekarze – ci pacjenci przechodzą chorobę łagodniej.

Jakie są zasady ochrony przed zakażeniem wariantem Delta?

Zasady ochrony przed wariantem Delta, są takie same jak w przypadku wszystkich innych znanych odmian, przy czym należy zachować tu jeszcze większą ostrożność. Pamiętamy nadal o zakrywaniu ust i nosa, częstej dezynfekcji rąk, a także zachowaniu bezpiecznego dystansu. Wybierając środki ochrony osobistej decydujmy się na te atestowane – właśnie ze względu na jeszcze większą zaraźliwość odmiany Delta. A po maseczki, przyłbice, czy żel do dezynfekcji, a przede wszystkim wysokiej jakości kombinezony ochronne zapraszamy do sklepu z profesjonalnymi środkami ochrony osobistej – https://www.medicamask.pl/kombinezony-ochronne

Atestowane produkty, kupowane w sprawdzonych miejscach – takich jak sklep z artykułami medycznymi zapewniają bardziej kompletną ochronę. Ważne jest także zachowanie dużej ostrożności w kolejkach, czy w środkach transportu publicznego, dezynfekcja przedmiotów, czy zwyczajne dbanie o odporność. Częste mycie i dezynfekcja rąk powinny być również już naszym nawykiem, jeśli jednak wciąż się nim nie stały, w tym okresie należy szczególnie zadbać o zasady higieny.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *