Stempel do laku, lak i koperta

Zakup stempli do laku

Stempel do laku to idealny sposób, żeby ciekawie ozdobić zaproszenia komunijne lub ślubne. Możliwe, że limitowane produkty są produkowane w twojej firmie i chciałbyś je oryginalne opieczętować. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie stosowany jest grawerowany stempel, a także wymienimy jego zalety.

Wybór stempli

Jeśli chcesz nietuzinkowo ozdobić produkty i dokumenty, to stemple do laku będą nadawać się idealnie. Stempel to okrągła podstawa, na której dowolna wybrana grafika jest grawerowana. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że z mosiądzu lub innego wytrzymałego materiału wykonany jest stempel. Dzięki temu nie trzeba się martwić o uszkodzenia mechaniczne. Trzeba dodać, że w wersji z odbiciem wypukłym i wklęsłym może występować grawer na stemplu. Stempel ma też drewnianą rączkę o opływowym kształcie, który doskonale dopasowuje się do dłoni. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej można tworzyć pieczątki.

Średnica stempla

Zbyt duża nie może być też średnica stempla, która przeważnie nie przekracza 40 mm. Można powiedzieć, że referentka jest bardzo podobnym produktem. Ona także jest wykonana z mosiądzu, ale dużo mniejszy jest jej rozmiar. Referentka posiada również specjalny uchwyt typu brelok. Zastosowanie stempla i referentki jest praktycznie takie samo. Warto pamiętać, że stemple można odciskać na laku lub plastelinie. Na miękkim materiale zostanie odbity wygrawerowany obraz. Musisz pewnie i szybko docisnąć stempel do laku, żeby wszystkie elementy były dobrze widoczne.

Czym jest lak?

Nie ulega wątpliwości, że lak jest najczęściej używanym materiałem do stempli. Rozpuszcza się do półpłynnej postaci pod wpływem temperatury. Cechuje się świetną przyczepnością do papieru oraz innych materiałów. Trzeba także dodać, że posiada stosunkowo dużą kruchość. Jeśli będziesz chciał go odkleić od kartki to się pokruszy i nie pozostawi żadnych śladów. Dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. W wielu miejscach stemple znalazły zastosowanie. W tym miejscu można wymienić urzędy, biura oraz banki. Jednak do własnych potrzeb też są używane bardzo często. Stemple wykorzystuje się głównie do zabezpieczania certyfikatów, dyplomów, gwarancji oraz dokumentów. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się stemplowanie zaproszeń na komunię lub ślub.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *