Pacjent na fotelu dentystycznym przed założeniem protezy

Zalety korzystania z protezy

Starsze osoby zwykle faktycznie obawiają się tego momentu, w którym ich naturalne zęby będą musiały zostać usunięte. Często czujemy, że to właśnie wtedy faktycznie zaczyna się nasza starość – od tego momentu musimy dbać o nasze sztuczne zęby i nigdy już nasz uśmiech nie będzie w pełni “nasz”. Nie musimy jednak patrzeć na to w taki sposób – to przecież także ogromny przywilej. Gdyby nie możliwość skorzystania z protezy to jedzenie i uśmiechanie się byłoby o wiele bardziej problematyczne – a ubytki w jamie ustnej znacznie zmieniłyby też kształt naszej twarzy.  

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzają się protezy zębowe Warszawa na pewno posiada mnóstwo placówek, w których są one wykonywane. Najłatwiej będzie też po prostu porozmawiać ze swoim stomatologiem. On podpowie Ci, czy jest to już dobry moment na protezę i jak masz się nią potem zajmować, aby służyła Ci, jak najdłużej. Pamiętaj, że najtrudniejsze są początki – potem proteza zębowa staje się dla Ciebie czymś oczywistym i nie zwracasz już nawet uwagi na moment jej wkładania czy ściągania na noc. Nowa rutyna staje się Twoją codziennością.  

Naturalny wygląd 

Największą zaletą korzystania z protezy jest to, że mnóstwo osób w ogóle nie wie, że ją mamy – nie są w stanie tego ocenić, bo nasze zęby prezentują się całkowicie normalnie i naturalnie. Nasze zachowanie również niczego nie zdradza – z protezą możemy jeść tak naprawdę wszystko i jeśli jest ona dobrze dopasowana to nie ma raczej ryzyka, aby nam na przykład wypadła. 

Warto jednak pamiętać o tym, że wygląd protezy będzie w dużej mierze zależał od tego, jak się nią zajmujemy – czy dobrze o nią dbamy lub w ogóle jej nie czyścimy. Proteza powinna być tak naprawdę traktowana tak samo, jak naturalne zęby człowieka – robimy wszystko, aby usunąć resztki jedzenia i dobrze doczyścić każdy ząb.  

Rozsądny wydatek, wiele lat użytkowania 

Z protezy korzystamy przez wiele lat i zwykle potrzeba naprawdę mocno się “postarać”, aby zniszczyła się ona w krótkim czasie. Chociaż jej zakup nie jest tani – ludzie uznają, że jednorazowo są w stanie faktycznie zapłacić więcej, aby uzyskać dobre efekty. Brak uzębienia nie wchodzi przecież w ogóle w grę, a naprawianie pojedynczych zębów często po prostu nie ma sensu – tym bardziej, jeśli czeka nas tutaj długotrwałe i kosztowne leczenie. Czasami lepiej zainteresować się protezą wcześniej – da nam to zarówno komfort psychiczny i fizyczny. Jeśli już faktycznie masz protezę – zrób wszystko, aby jej nie uszkodzić. Sprawdź ofertę Focus Clinic.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *