Szafy przesuwne w sypialni

Zalety szaf przesuwnych

Ostatnim hitem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, są szafy przesuwne. Obecnie są jednym z najczęściej wybieranych mebli służących do przechowywania przedmiotów. Nic dziwnego – ten typ szafy posiada wiele niekwestionowanych zalet, które czynią go meblem niezbędnym w każdym domu bądź mieszkaniu. Do niedawna szafy przesuwne były standardem, jeśli chodzi o zabudowywanie nieustawnych wnęk i schowków. Obecnie coraz częściej występują jako meble wolnostojące – nierzadko będąc przy tym prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy lepsze będzie tradycyjna szafa czy też jej odpowiednik z przesuwanymi drzwiami, nie powinny mieć już żadnych wątpliwości. Nawet w niewielkich przestrzeniach szafy przesuwne są czymś, co świetnie się sprawdza i pomaga zapanować nad chaosem.

Szafy przesuwne w niewielkich wnętrzach

Szafy przesuwne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niewielkie wnętrz utrudniałyby otwieranie drzwi tradycyjnej szafy. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdzie w naprawdę niewielkiej sypialni szafa umiejscowiona jest tuż obok łóżka. Przesuwne drzwi nie są żadnym problemem i nie zabierają tak potrzebnego miejsca. Szafa tradycyjna mogłaby powodować tutaj niesamowite trudności i może być sporą przeszkodą w poruszaniu. Wystarczy niewielka przestrzeń przed szafą, żeby wygodnie ją otworzyć bez żadnych komplikacji. Dzięki temu rzeczy pozostające w środku są łatwo dostępne i zawsze są w zasięgu ręki. Równie dobrze szafy przesuwne sprawdzą się w wąskich przedpokojach, korytarzach i garderobach. Nie będą niepotrzebnie blokować przejścia, pozwolą więc na maksymalne wykorzystanie pozostałej przestrzeni do innych celów.

Zalety szafy przesuwnej

Warto wspomnieć, że dostępne w sklepach szafy przesuwne są bardzo atrakcyjnymi meblami i mogą stanowić fantastyczną ozdobę wnętrza. Występują w różnych wzorach i stylach, dlatego nie będzie problemem znalezienie szafy przesuwnej do loftu czy też mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim czy tradycyjnym. Fronty szaf mogą przybierać najróżniejsze postaci, spośród których najpopularniejsze są fronty lustrzane czy drewniane. Bez problemu można jednak kupić modele zdobione w wymyślne wzory lub wykończone na wysoki połysk.

Zalety szaf przesuwnych są doprawdy niezliczone. Ogromna ilość miejsca w środku pozwala zapanować nad bałaganem i wprowadzić porządek w reszcie mieszkania. Dodatkowo, większość sklepów meblowych umożliwia klientom dowolną personalizację wnętrza szafy. Dzięki temu problemem nie jest zamontowanie atrakcyjnego oświetlenia, dodatkowych drążków czy też szuflad na bieliznę.

Szafa przesuwna bez wątpienia może stać się ozdobą pokoju i meblem, który będzie przyciągał uwagę już od momentu wejścia do pokoju. Może także pełnić również funkcję regału, szafy biurowej czy też przechowalni dziecięcych zabawek. Bez żadnego problemu przejmie rolę podręcznej spiżarni lub biblioteczki. Niezależnie od zawartości, zawsze jest ona właściwie posegregowana, dzięki czemu znalezienie we wnętrzu szafy szukanego przedmiotu nie zajmie dłużej, niż chwilę. Pozwoli to zaoszczędzić bardzo wiele cennego czasu.

Szafa przesuwna doskonale ukrywa niepotrzebne przedmioty przez wzrokiem gości, a jej drzwi nigdy nie otworzą się niespodziewanie, wyrzucając cały bałagan na zewnątrz… Z kolei jej lustrzane fronty – jeśli takowe posiada – świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, optycznie je powiększając i dodając im głębi. Mogą także pełnić rolę dużego lustra, w którym można przejrzeć się od stóp do głów.

Szafy przesuwne dlaczego warto?

Osoby, które rozważają montaż szafy przesuwnej, z pewnością podejmują dobrą decyzję. Niezależnie od tego, czy wybiorą wariant wolnostojący czy szafę wnękową, zyskają funkcjonalną i estetyczną przestrzeń do przechowywania. Przesuwne szafy wnękowe zmieszczą się wszędzie tam, gdzie nie pasują standardowe meble. Mogą więc stać się wypełnieniem najmniejszych wnęk czy komórek. Ich wadą jest fakt, że nawet w przypadku chęci przemeblowania, nie da się ich dowolnie przesuwać. Z kolei szafy wolnostojące dają tę możliwość.

Zamówienie szafy przesuwnej na wymiar daje możliwość ingerencji w najdrobniejszy detal jej wykonania. Klient może dowolnie wybrać rozmieszczenie półek, szuflad i drążków. Dzięki temu zyskuje szafę wyprodukowaną na wymiar, taką która doskonale spełnia wszystkie jego oczekiwania i potrzeby. Trzeba się nastawić na to, że dobrej jakości szafa przesuwna musi nieco kosztować. Jednak zakup ten śmiało można potraktować jako inwestycję we własny komfort i wygodę. Solidnie wykonana szafa będzie cicha, a jej drzwi zawsze będą przesuwały się gładko i bezproblemowo. Szuflady przez wiele lat będą wysuwały się płynnie, a drążki pozostaną na swoim miejscu.

Wybierając szafę wnękową wykonaną na wymiar, można zdecydować o tym, z jakiego rodzaju drewna będzie ona wykonana. Oczywiście, im bardziej egzotyczny gatunek, tym droższy będzie produkt końcowy.

Podsumowując, szafy przesuwne są najlepszym rozwiązaniem, zarówno do przestronnych domów, jak i do niewielkich mieszkań. Wygoda, jaką zapewniają, jest nie do przecenienia. Ich zalety są doprawdy niezliczone, dlatego grono zadowolonych klientów stale rośnie.

Szafy przesuwne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością i coraz częściej goszczą na pierwszych stronach wnętrzarskich magazynów. Nie ma lepszego sposobu na zapanowanie nad chaosem i wprowadzenie do swojego wnętrza ładu i harmonii. Szafa przesuwna jest meblem, który może pełnić najróżniejsze funkcje i za tę właśnie uniwersalność należy ją cenić.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *