Paęczki zapachowe zapewnią piękny aromat w domu

Zapach w domu – dlaczego jest tak istotny i jak zadbać o przyjemną woń w swoim otoczeniu?

Zapach we wnętrzu ma za zadanie nadać przyjemną atmosferę oraz stworzyć nastrój sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi po ciężkim dniu. Istnieje wiele sposobów na to, aby stworzyć przyjemny zapach w swoim domu. 

Dlaczego warto zadbać o miły aromat w domu?

Zapach w domu wpływa przede wszystkim na nasze samopoczucie, ale też umila czas gościom, którzy nas odwiedzają. Zapachy w naszym otoczeniu mogą powodować różne emocje lub przywoływać na myśl ciekawe wspomnienia. Niektóre wonie mają działanie antystresowe i uspokajające, co bardzo przydaje się w przypadku gdy chcemy się wyciszyć. To jak pachnie nasze otoczenie, ma także wpływ na jakość naszego snu. Zbyt nachalne aromaty, będą go zakłócać, podczas gdy te kojące, pomogą w lepszym zasypianiu.

Jak wyrazić swoją osobowość zapachem w domu?

Wybór konkretnych zapachów do domu, to dobry sposób na wyrażenie swojej osobowości oraz stylu życia. Przykładowo, osoba energiczna, może postawić na zapachy cytrusowe, orzeźwiające, czy egzotyczne. Miłośnik spokoju może z kolei postawić na zapachy roślinne, czy kwiatowe. Elegancki styl pomieszczenia, podkreśli z kolei woń piżmowa lub zapach drzewa sandałowego.

Zapach natury – czy da się go odtworzyć?

To co daje w domu najpiękniejszy aromat, a przy tym cieszy oko, to świeże kwiaty. Postawienie wazonu ze świeżą wiązanką na stole w salonie, czy jadalni, pomaga w odświeżeniu powietnia i nadaje przyjaznego klimatu pomieszczeniu. Niestety nasze ulubione kwiaty, nie zawsze są dostępne przez cały rok, poza tym szybko więdną i chcąc stale mieć je w swoim mieszkaniu, trzeba liczyć się z częstym zakupem nowego bukietu. Z pomocą mogą przyjść wówczas zapachy do domu w formie specjalnych flakonów wypełnionych aromatycznym olejkiem o kwiatowej woni.

Zapachy do domu z patyczkami – czy to dobry sposób na utrzymanie przyjemnej woni w domu?

Patyczki zapachowe mogą być niezwykle subtelnym sposobem na poprawienie atmosfery w domu i nadanie mu indywidualnego charakteru. Zapach tego typu jest trwały, ale przy tym nienachalny. Są one przy tym bardzo łatwe w użyciu i same w sobie stanowią ciekawą ozdobę komody. 

Patyczki wystarczy umieścić we flakonie z zapachem. Będą one wchłaniać olejek i uwalniać zapach do powietrza. Intensywność zapachu można regulować poprzez dodanie większej ilości patyczków lub usunięcie części, jeśli zapach będzie zbyt mocny.

Flakonik z  patyczkami zapachowymi

Zapachy do domu z patyczkami – czy są trwałe?

Aromat z patyczków zazwyczaj utrzymuje się w domu przez wiele tygodni, w zależności od ilości płynu we flakonie oraz liczby patyczków, jakie zdecydujemy się umieścić. Trwałość zapachu można zwiększyć poprzez trzymanie flakonu z dala od źródeł ciepła, na przykład kaloryfera, który przyspiesza ulatnianie się zawartości buteleczki. 

Flakonik zapachowy z patyczkami – gdzie można go postawić?

Zapachy do domu możemy zawsze komponować według swojego uznania. Dobrym pomysłem jest na przykład zróżnicowanie zapachów w różnych pomieszczeniach. Przykładowo w sypialni można zadbać o odprężającą i wyciszającą woń lawendy, a w salonie postawić na bardziej orzeźwiający aromat. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, gdzie możemy postawić buteleczkę z zapachem. Często stosuje się je w przedpokoju, kuchni, czy nawet łazience. Unikać należy jedynie miejsc, gdzie buteleczka będzie w łatwym zasięgu dla dzieci i zwierząt (z obawy przed przewróceniem flakonu).

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *