Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza o zapachu płatków róży

W mieszkaniu nie zawsze pięknie pachnie. W powietrzu mogą unosić różnie niemiłe zapachy, które powstają w trakcie gotowania, sprzątania lub innych codziennych czynności. Aby zapewnić przyjemny aromat w pomieszczeniu możemy kupić gotowy preparat w sklepie. Możemy też postawić na naturę! Chcesz mieć zapach róż w mieszkaniu – zrób domowy odświeżacz powietrza!

Do zrobienia domowego odświeżacza powietrza pachnącego różami, potrzebne będą płatki róży odmiany pachnące, zakręcany słoiczek, sól i spirytus.

Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza pachnący różami

Aby zimą pachniało w mieszkaniu różami, możemy zrobić domowy odświeżacz powietrza. W tym celu różany aromat należy utrwalić jeszcze jesienią. Wystarczy włożyć płatki kwiatów z odmian pachnących do zakręcanego słoika. Układając płatki trzeba przesypywać je warstwami soli i skrapiać je spirytusem. Na końcu płatki ugnieść. Słoik z ugniecionymi płatkami trzeba szczelnie zamknąć i przechowywać w zimnym miejscu. Zimą co jakiś czas ustawia się go w pokoju i uchyla pokrywkę, aby zapach róży wypełnił pomieszczenie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.