Złota polska jesień - gdzie warto pojechać

Złota polska jesień: 5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

Jesień to idealny czas na podróże po Polsce. Nie ma wtedy tak wielu turystów i można w spokoju cieszyć się urokami przyrody i architektury. Jeżeli mamy szczęście i trafimy na słynną złotą polską jesień, to weekendowy wyjazd może być naprawdę udany. Oto 5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić jesienią.

1. Małopolska – Pieniny i Gorce

Nie zawsze musimy jechać w Tatry! Pieniny lub Gorce to idealne miejsce na spędzenie jesiennego weekendu. W okolicach Szczawnicy, Krościenka czy Czorsztyna nie brakuje pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, gdzie spędzicie miło czas w otoczeniu pięknej przyrody i poznacie lokalne tradycje. Dodatkowo teren ten obfituje w atrakcje turystyczne – ruiny zamków, spływ przełomem Dunajca, trasy rowerowe i szlaki piesze.

Jesień w Pieninach

2. Pomorze – Półwysep Helski

Jesień nad morzem to wspaniały pomysł na rodzinny wypoczynek. Na gości czekają zarówno duże hotele jak i prywatne pensjonaty. Nad polskim morzem z pewnością nie zabraknie atrakcji – od sportu i aktywnego wypoczynku, po pyszne jedzenie i nocne imprezy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. A piękne widoki, niezależnie od pogody – gwarantowane.

Jesień nad Bałtykiem

3. Podlasie – Kraina Otwartych Okiennic

Miejscowość Puchły razem z wsiami Trześcianka i Soce tworzą Krainę Otwartych Okiennic. Znajdziecie ją w dolinie Narwi, ok. 30 km od Białegostoku. A słynie ona ze starej, oryginalnej architektury i wyjątkowych dekoracji okiennic, wręcz unikatowych w skali kraju. Te wyjątkowe zdobienia znajdziecie nie tylko w okiennicach, ale i na całych domach, są pamiątką po dawnym osadnictwie rosyjskim. Mieszkała tu niegdyś ludność wyznania prawosławnego, zwłaszcza Białorusini. Warto przyjechać na Podlasie jesienią i rozkoszować się pięknem otoczenia.

4. Dolny Śląsk – Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

Zamek znajduje się w południowej części Gór Wałbrzyskich, na górze wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy. Jej dolina jest często określana mianem naturalnej granicy między Górami Sowimi, a Górami Wałbrzyskimi. Turystów przyciąga nie tylko historia tego miejsca, ale także niezwykłe, bardzo malownicze położenie, na terenie rezerwatu przyrody.

5. Kielecczyzna – Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie są jednymi z niższych pasm górskich w Polsce, nie ma co się tutaj spodziewać ostrych wspinaczek czy zdobywania szczytów. Znajdziemy tutaj za to ciszę i spokój, ponieważ nie ma tu tak dużej ilości turystów jak w Tatry czy Bieszczady. Szczególnie jesienią można tu znaleźć wytchnienie od codziennego zgiełku i cieszyć się cudownymi widokami.

Góry Świętokrzyskie jesienią
Góry Świętokrzyskie jesienią
Złota polska jesień w Polsce
Złota polska jesień

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.