Cytryna ułatwi życie

5 trików z cytryną, które ułatwią ci życie

Cytryna znana jest od wieków i dzisiaj obecna prawie w każdym domu. Używana jest przede wszystkim w kuchni – doceniana za swój kwaśny smak i piękny aromat skórki oraz za właściwości zdrowotne. Cytryna lub jej resztki mogą także przyda się w drobnych pracach domowych oraz przy zabiegach kosmetycznych. Oto 5 trików z cytryną, które ułatwiają życie!

1. Czysta kuchenka mikrofalowa

Jeżeli wnętrze kuchenki mikrofalowej zabrudziło się tłuszczem lub resztkami różnych potraw w prosty sposób można wyczyścić je przy pomocy cytryny! Do miseczki, która może być używana w mikrofalówce, wlewamy ok. ¾ wody oraz sok z połówki cytryny. Miseczkę wkładamy do mikrofalówki po podgrzewamy 3-5 min. Po tym czasie wyjmujemy miseczkę i wycieramy wnętrze kuchenki papierowym ręcznikiem! Gotowe!

2. Usuwa plamy z atramentu

Dziś atrament i wietrzne pióra nie są już tak popularne jak kiedyś, ale są jeszcze miłośnicy pisania piórem. A jeśli pióro to i atrament. Przy plamach z atramentu świetnie sprawdzi się sok z cytryny wylany na plamę. Schodzi idealnie.

3. Wybiela i nawilża skórę rąk

Domowy krem do rąk z cytryną to naprawdę świetny kosmetyk. Do gliceryny w płynie wystarczy dodać kilka kropel soku z cytryny i taki domowym balsamem smarować ręce po umyciu. Dłonie będą jasne, bez przebarwień, a skóra gładka i nawilżona.

4. Usuwa przebarwienia z rąk po warzywach i nikotynie

Każdemu zdarzył się problem z rękoma, których nie można domyć np. po obieraniu ziemniaków lub marchewki, Na takie przebarwienia idealna będzie skórka po zużytej cytrynie, którą wystarczy przetrzeć ręce. Można też użyć soku.

5. Środek czyszczący do mosiądzu, miedzi i srebra

Skórkę po cytrynie można także wykorzystać do czyszczenia emaliowanych garnków, wyrobów z mosiądzu, miedzi lub srebra. Wszystkie przedmioty będą lśnić jak nowe!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.