Młoda kobieta obejmująca starszą panią

Agencja opiekunek osób starszych – czas odpowiedzieć na najważniejsze pytania

Szukając pracy, warto poszerzać swoje horyzonty. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zwykle jest tak, że na początku swoich poszukiwań trafiasz na umiarkowanie dobre propozycje. Może nie pasować ci lokalizacja, brak możliwości rozwoju lub kiepska umowa. Jednak nie ma co się zrażać i po początkowych trudnościach spędzić kolejne tygodnie na wybieraniu tych najlepszych z najlepszych.

Cały proces wygląda na żmudny, ale daje dobre efekty. A co byś powiedział na to, że cały trud włożony odfiltrowywanie ofert zostaje ściągnięty z twoich barków, a ty sam dostajesz od razu najciekawsze propozycje dopasowane do twoich umiejętności? Wydawać by się mogło, że to nie jest możliwe, jednak tak naprawdę to jedna z zalet agencji, które świadczą pomoc w konkretnych dziedzinach. W poniższym tekście zajmiemy się jednym z typów, czyli agencji opiekunek osób starszych. Czy warto, w jakim zakresie może ci to pomóc i dlaczego tak wiele osób wiąże się z takimi organizacjami? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego warto skorzystać z takiego pośrednika? Wszystko rozpoczyna się od twojego doświadczenia

Opieka nad osobami starszymi wymaga doświadczenia na wielu płaszczyznach. Jednak na początek najtrudniejsze jest określenie własnego doświadczenia względem wymagań zawartych w ofercie. Papier przyjmie wszystko i często pewne wytyczne są opisane nie wprost. Co osobie niedoświadczonej może utrudnić ocenę własnych możliwości. Tu wkracza agencja, która chłodnym okiem oceni poziom twojej wiedzy w kontekście potrzeb w miejscu pracy. Ponadto ma ona do dyspozycji wiele ofert w jednym czasie i doskonale rozeznaje się w tym, do której nadasz się najlepiej. Ogromnym wsparciem dla ciebie będzie także doradztwo.

Wybierz ofertę pracy dla siebie https://arkadiacare.pl/

Najlepiej uzmysłowić sobie całość na przykładzie

Wyobraź sobie sytuację, w której określasz swoje kompetencje. Jako doświadczona pielęgniarka w domu pomocy społecznej potrafisz zaopiekować się osobami starszymi, a nawet obłożnie chorymi. Masz dużą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, potrafisz analizować zagrożenia w otoczeniu osoby starszej i doskonale zdajesz sobie sprawę jakie leki przyjmować w konkretnym czasie. Jednak od lat nie uczestniczyłaś w certyfikowanych szkoleniach. Nie były ci potrzebne, a twój pracodawca rozwijał zespół poprzez wewnętrzne spotkania ze specjalistami z innych ośrodków. Zajmując się szukaniem pracy w pojedynkę, brak zaświadczeń o odbytych kursach może być problematyczny. Wystarczy jednak rozmowa ze specjalistą z agencji opiekunek osób starszych, żeby potwierdzić twoje niebywałe umiejętności. Dzięki temu to organizacja poświadcza twoją wiedzą, którą sama zweryfikowała. To sprawi, że trafisz od razu w miejsce odpowiednie do twoich kwalifikacji.

Agencja opiekunek osób starszych to także większy komfort pracy

Zrzeszając się w takich organizacjach, zapewniasz sobie duży komfort pracy. Właśnie dzięki temu, że w agencji opiekunek osób starszych jest wiele różnych osób o szerokich kwalifikacjach, masz pewność, że w sytuacji kryzysowej ktoś będzie w stanie ci pomóc. Może się to objawić na różnych polach.

Gdy wydarzy się sytuacja losowa – co w takiej sytuacji począć?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że z różnych przyczyn potrzebujesz zastępstwa. Rozłożyła cię grypa, skręciłaś kostkę, albo zwyczajnie w świecie planujesz urlop. Jeżeli na własną rękę szukałaś pracy, to w takich sytuacjach jesteś w trudnej pozycji. Samodzielnie musisz znaleźć kogoś na swoje miejsce, a nie jest to proste. Co więcej, osoba, która cię wesprze musi liczyć się z tym, że to tylko czasowe zajęcie. Więc na ten okres musi zrezygnować z innych zobowiązań. Problem robi się szczególnie trudny w sytuacjach nagłych. Możemy sobie wyobrazić ogrom stresu i dyskomfortu, gdy późnym wieczorem trzeba znaleźć odpowiednią osobę, która podejmie pracę z samego rana na drugi dzień. W przypadku agencji w takich sytuacjach można liczyć na wsparcie. Takie organizacje mają więcej osób zrzeszonych w jednej strukturze. Dzięki temu zawsze ktoś ma wolny dzień i może cię zastąpić. Tobie pozostanie szybko wrócić do zdrowia.

Starsza kobieta leży na sofie i czyta gazetę

Co się dzieje, gdy masz problem z opieką lub  potrzebujesz wiedzy – agencje mają na to sposoby

Agencja opiekunek osób starszych to także ogromny hub wiedzy. Wszystko dzięki temu, że zrzesza w swojej strukturze dziesiątki osób o różnych specjalizacjach i kwalifikacjach. Wystarczy spojrzeć na taką organizację z góry. Jeżeli wiesz, że w ramach niej pracuje kilkadziesiąt opiekunek, która wspierają tyle samo osób w podeszłym wieku, to każdego miesiąca mają styczność z setkami sytuacji, w których wymagane jest niekonwencjonalne podejście do problemu. Dzięki temu tworzy się baza wiedzy, która jest nie do pozyskania przez pojedynczego pracownika.

Co daje wiedza? To więcej niż tylko rozwiązanie sytuacji, z którą sobie nie radzisz

Jeżeli zajmujesz się opieką nad osobami starszymi na własną rękę, to będziesz musieć doszkalać się w wolnym czasie. Tak żeby poszerzać swoje kompetencje i móc odpowiednio świadczyć usługi. Jednak nie zawsze wiesz czy te konkretne umiejętności będą potrzebne. Dzięki doświadczeniu innych pracowników w agencji łatwo ocenisz co jest przydatne w pierwszej kolejności. Czego nie rozbijać na czynniki pierwsze i w jakich obszarach wiedza raczej się nie przydaje. Ponadto, łatwiej ci będzie uzyskać szybkie odpowiedzi na pytania, które nie pojawiają się w internecie. Gdzie jest odpowiednia apteka, jakie środki higieny sprawdzają się najlepiej, jak przywrócić pacjenta na bok i co zrobić gdy dozna urazu? To tylko niektóre z nich, a wraz z czasem zaczną pojawiać się kolejne. Samodzielnie także znajdziesz na nie odpowiedź, jednak będzie to wymagać od ciebie jeszcze więcej pracy i samozaparcia.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *