Kot je migdały

Czy koty mogą jeść migdały? Czy migdały są trujące dla kotów?

Migdały to popularny dodatek do wielu słodkich dań, ciast i przekąsek. Szczególnie często pojawiają się w naszych kuchniach w okresach świątecznych. Dlatego może się zdarzyć, że nasz kot podbierze nam kilka migdałów. Czy migdały są szkodliwe dla kota? Co się stanie, gdy kot zje kilka migdałów? Odpowiadamy na pytania dotyczące kotów i jedzenia migdałów. 

Czy migdały są bezpieczne dla kota?

Migdały zawierają zdrowe tłuszcze jednonienasycone, białko, magnez i witaminę E. Ale czy koty mogą bezpiecznie jeść migdały? Według ASPCA (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals®) słodkie migdały są całkowicie bezpieczne dla kotów, wbrew dziesiątkom mitów krążących wokół tego produktu. Takie migdały są sprzedawane w naszych sklepach. 

Czy gorzkie migdały są trujące dla kotów?

Gorzkie migdały są toksyczne dla zwierzą, w tym dla kotów. Zawierają trujące związki cyjanku, które odpowiadają za ich charakterystyczny smak i zapach. Gorzkie migdały sa trudne do nabycia i nie znajdziemy ich na pólkach w supermarketach. Jednak możemy je znaleźć w niektórych sklepach z naturalną żywnością oraz w internecie, gdzie powinny być wyraźnie oznaczone jako gorzkie.

Sprawdź, jak powstrzymać koty od jedzenia roślin w domu? 4 sprawdzone sposoby

Czy migdały są wskazane dla kotów?

Ponieważ koty jedzą przede wszystkim niskotłuszczowe posiłkach, zbyt duża ilość migdałów w diecie może powodować problemy trawienne, takie jak rozstrój żołądka, biegunkę lub wymioty. Może także prowadzić do zapalenia trzustki. Natomiast podawanie kotu od czasu do czasu jednego lub dwóch migdałów jest nieszkodliwe. Może natomiast stanowić formę zabawy z naszym pupilem. Musimy jednak pamiętać, że migdały nie mają specjalnych wartości odżywczych dla kota i nie mogą stanowić stałego elementu kociej diety.

Sprawdź, czy tulipany są trujące dla kota?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *