Ekspres kolbowy - sposób na pyszną kawę

Ekspres kolbowy – konieczność dla kawiarni, możliwość dla domu

Od czego zależy jakość przygotowanej kawy? Oczywiście od ziaren, jakie będą użyte do sporządzenia napoju. Na drugim miejscu jest sposób zaparzania kawy. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na pyszną kawę jest oczywiście ekspres. W domach możemy spotkać niedrogie i niewielkie ekspresy ciśnieniowe, które znów wracają do łask, nieco droższe ekspresy ciśnieniowe.

 Od czego zależy jakość przygotowanej kawy? Oczywiście od ziaren, jakie będą użyte do sporządzenia napoju. Na drugim miejscu jest sposób zaparzania kawy. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na pyszną kawę jest oczywiście ekspres. W domach możemy spotkać niedrogie i niewielkie ekspresy ciśnieniowe, które znów wracają do łask, nieco droższe ekspresy ciśnieniowe. Zdarza się jednak, że u prawdziwych miłośników tego napoju jedno z najważniejszych miejsc w kuchni zajmuje elegancki ekspres kolbowy. Bez takiego urządzenia trudno też wyobrazić sobie funkcjonowanie dobrej kawiarni. Ekspres jest jej sercem, dlatego coraz częściej liczy się zarówno funkcjonalność, jak i design.

Kawa z profesjonalnego ekspresu kolbowego

Parzenie kawy w ekspresie kolbowym wymaga przestrzegania pewnych zasad. Obsługa takiego ekspresu nie kończy się po prostu na wciśnięciu kilku guzików, dlatego tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są w kawiarniach przez profesjonalnych baristów. Wielbiciele kawy, którym trudno wyobrazić sobie poranek bez zapachu świeżo zmielonych ziaren kawy, decydują się czasem na zakup takiego urządzenia do domu. Nie jest to tani wydatek, dlatego profesjonalny ekspres kolbowy może być wspaniałym prezentem na przykład na ślub, czy na parapetówkę z okazji przeprowadzki na swoje. Pamiętaj jednak, że taki ekspres to urządzenie angażujące, więc warto go podarować prawdziwym miłośnikom kawy.

 Jak wybrać ekspres kolbowy i akcesoria?

Jak to bywa z każdą technologią, również ekspresy kolbowe z czasem ewoluowały i zyskiwały różne udogodnienia. Na rynku możesz spotkać takie, które nie mają wbudowanego młynka do ziaren kawy. Dlatego jeśli zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia, następnym zakupem powinien być młynek do kawy. Dlaczego? Przecież nie będziesz korzystać z profesjonalnego drogiego ekspresu po to, by zaparzać za jego pomocą napój z taniej mielonej kawy z supermarketu. Takim kawom nie zawsze można zaufać, zdarza się, że posiadają one domieszkę, jaką jest celuloza, co znacznie obniża ich jakość.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *