Regał w sklepie wypełniony produktami spożywczymi

Etykiety na żywność: Bezpieczeństwo i przyciągający design

Etykiety na produkty spożywcze mają nie tylko przyciągać uwagę i zachęcać klientów do zakupów – muszą również dostarczać szeregu informacji, które zapewnią bezpieczeństwo konsumentom. Jak połączyć te dwie funkcje etykiet na produkty spożywcze? Sprawdź!

Etykiety na produkty spożywcze – zapewnij bezpieczeństwo swoim Klientom

Etykiety na żywność, takie jak etykiety samoprzylepne na słoiki i inne, powinny być przede wszystkim czytelne. Dlatego minimalna wielkość czcionki to 1,2 mm (na bardzo małych opakowaniach 0,9 mm). Jakie informacje muszą znaleźć się na etykiecie na produkty spożywcze? Oczywiście nazwa wskazująca na rodzaj produktu, a także wykaz wszystkich składników, w tym alergeny wyróżnione w jakiś sposób (pogrubieniem, kursywą, innym kolorem, itp.), a także zawartość netto, dane producenta oraz termin ważności lub data minimalnej przydatności do spożycia.

Ponadto etykiety na produkty spożywcze powinny być nieusuwalne – chodzi o to, by nie odpadły przypadkowo np. w czasie transportu. Idealnym rozwiązaniem będą etykiety samoprzylepne z nadrukiem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że etykieta zostanie na swoim miejscu, a potencjalni klienci będą mieć dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem – przyciągają ciekawym wzornictwem

Półki sklepów spożywczych uginają się od różnego rodzaju produktów, a współcześni konsumenci nie mogą narzekać na mały wybór. Dlatego Twój produkt powinien wyróżniać się wizualnie na tle innych i przyciągać uwagę ciekawym designem. Pomogą w tym etykiety:

nalepki na miód, etykiety samoprzylepne na słoiki itp. Możesz postawić na niecodzienny kształt etykiety, błyszczący materiał czy oryginalne wzornictwo – w niektórych branżach sprawdzi się minimalistyczny design, w innych zaś bogata kolorystyka.

Projekt etykiety warto powierzyć profesjonalistom. Firma Ekorol zaprojektuje dla Ciebie zarówno nalepki na miód, jak i inne etykiety samoprzylepne z nadrukiem, a w razie potrzeby służy fachową poradą.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *