Mama trzyma niemowlę ze smoczkiem

Fakty i mity na temat smoczków

Dzieci od urodzenia posiadają silny odruch ssania. Ze ssaniem kojarzy im się też poczucie bezpieczeństwa, bo przywodzi ono na myśl błogie chwile w ramionach mamy. Dlatego warto przedłużyć to uczucie, wybierając dziecku odpowiedni smoczek. Poznaj fakty i mity i dokonaj najlepszego wyboru.

Smoczki i smoki i legendy

Stosowanie smoczka zmniejsza ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej – prawda

Smoczek przez wielu rodziców uznawany jest za koło ratunkowe, jeśli chodzi o zasypianie ich niemowlaka, które jak wiemy okupione, może być wieloma godzinami stresu. Ciekawostką odnośnie użycia smoczka w trakcie snu jest to, że może on ograniczyć ryzyko wystąpienia u dziecka nagłej śmierci łóżeczkowej. Takie zastosowanie dla smoczka wskazuje Amerykańska Akademia Pediatrów i zaleca podawanie smoczka przed sanem w celach bezpieczeństwa aż do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia.

Ssanie smoczka łagodzi ból u niemowląt – prawda

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami podawania dzieciom leków przeciwbólowych czy podobnie działających specyfików z pomocą może przyjść nam smoczek. Jest on wskazany jako jedna z metod łagodzenia lekkiego bólu u dzieci powstałego na przykład w trakcie szczepień. Aby smoczek miał szanse zadziałać uspokajająco i przeciwbólowo dobrze jest podać go maluchowi kilka minut przed zabiegiem. Ssanie stymulowane w trakcie jest nazywane procesem ssania nieodżywczego i ma działanie przeciwbólowe i relaksujące. W takich przypadkach warto zaopatrzyć się w odpowiedni produkt jak Bibs smoczek uspokajający. Firma od lat produkuje smoczki odpowiadające na potrzeby najbardziej wymagających małych buziek. Producent oferuje szeroką gamę produktów, tak aby każdy rodzic mógł znaleźć najlepszy smoczek dla swojej pociechy. I Ty znajdź dziś swój idealny smoczek.

Smoczek psuje zgryz – fałsz

Źle dobrany smoczek może powodować wady zgryzu, ale to właśnie na rodzicach leży odpowiedzialność dokonania odpowiedniego wyboru. Wybierając wysokiej jakości produkt, renomowanej firmy znacznie zmniejszamy ryzyko nieprawidłowości. Dodatkowo rodzic powinien pilnować, aby dziecko odpowiednio używało smoczka, dzięki temu unikniemy problemów wynikających z niewłaściwego korzystania z produktu. Najlepszym wyborem
w obawie przed wadą zgryzu są smoczki anatomiczne, przypominające brodawkę. Jeśli szukasz odpowiedniego modelu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład: bibs smoczek i wybrać najlepszy produkt dla uzębienia Twojej pociechy.

Kciuk jest lepszy niż smoczek — fałsz

Ssanie kciuka może być znacznie gorsze w skutkach. Powoduje nie tylko wady zgryzu, ale
i deformacje podniebienia oraz ustawienia szczęki dolnej. Warto więc przestawić malucha na smoczek już podczas pierwszych prób ssania palców.

Ssanie smoczka źle wpływa na laktację — prawda

Smoczek zaspokaja potrzebę ssania i powoduje rozleniwienia malucha po przystawieniu do piersi, tym samym odmowę ssania podczas karmienia. Brak chęci ssania u dziecka może zaburzyć proces laktacji. Nie musi jednak się tak stać, jeśli zastosujemy odpowiedni model smoczka, imitujący naturalną brodawkę.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *