Elegancki blat kuchenny wykonany z czarnego granitu

Granit idealnym materiałem wykończeniowo-budowlanym?

Kamień naturalny znalazł szerokie zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Jest to bardzo popularny materiał budowlany o zróżnicowanej kolorystyce. Wyróżnia się wysokimi walorami zarówno użytkowymi, jak estetycznymi. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo, elegancja, funkcjonalność, wytrzymałość i niezawodność. Granit będzie mile widziany na schodach, kominku, podłodze i ścianie. Idealnie odnajdzie się w kuchni i łazience, czyli wnętrzach o specyficznym mikroklimacie. Jest to bardzo efektowny materiał dekoracyjny, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Czy granit to dobry wybór? Co warto o nim wiedzieć?

Granit to bez wątpienia materiał, którym warto się zainteresować ze względu na jego nieprzeciętne walory użytkowe i estetyczne. Można użyć go do wykończenia mebli kuchennych, przyozdobić nim łazienkę. Sprawdzi się także na zewnątrz, nawet na intensywnie użytkowanym podłożu w postaci kostki brukowej. Zróżnicowana kolorystyka granitu sprawia, że można dopasować go do dosłownie każdego stylu dekoratorskiego, zawsze będzie praktyczną dekoracją. Granit może być czarny grafitowy, kremowy, piaskowy, żółty, szary, popielaty, błękitny, zielony, czerwony czy nawet różowy. Wariantów do wyboru jest naprawdę wiele, warto zapoznać się z różnorodnością granitu, aby przekonać się o tym osobiście. Granit odznacza się unikalną fakturą i wybarwieniem, niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Ten ponadczasowy kamień urzeka swoim nieprzemijającym pięknem, trwałością, uniwersalnością. Łatwo utrzymać go w czystości, chociaż trzeba pamiętać o impregnacji. Elementy wykonane z granitu mogą zostać naprawione, ale wymaga to skorzystania z usług fachowca.

W zależności od tego, jakie chce się uzyskać wykończenie, można użyć granitu płomieniowanego, szlifowanego lub polerowanego. Pierwszy ma właściwości antypoślizgowe, natomiast ostatni jest najbardziej efektowny i elegancki. Granit to świetna opcja do łazienki, jest odporny na ścieranie, można pielęgnować go dowolnymi środkami czystości. Sprawdzi się nawet w przypadku oferowania podłogowego, nie trzeba martwić się o pękanie posadzki. Zaletą tego surowca jest to, że nagrzewa się, po czym oddaje ciepło przez długi czas.

Z granitu powstają eleganckie i niezwykle trwałe blaty kuchenne, na których można kroić, stawiać gorące naczynia i polewać wodą. Jest odporny na zaplamienia i zarysowania, a jego pielęgnacja ogranicza się do czyszczenia wilgotną ścierką. Granit pięknie prezentuje się też na ścianach, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Będzie pasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu, w jakim zostało ono urządzone.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *