Bateria łazienkowa

Jak czyścić baterię umywalkową? 4 domowe sposoby, które ułatwią Ci życie

Utrzymanie porządku w łazience może być wyzwaniem. Nietrudno w tym miejscu o zacieki z wilgoci, osad czy kamień. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka sprytnych sztuczek, aby armatura była czysta i lśniąca. Poznaj domowe sposoby na mycie baterii umywalkowych.

Na co należy uważać przy myciu baterii umywalkowych?

Zastanawiasz się, jak zadbać o to, by armatura łazienkowa była czysta i pozbawiona osadów? Warto wcześniej dobrać odpowiednie środki czyszczące, które nie wejdą w reakcję z materiałem baterii. Wykorzystanie zbyt silnych preparatów o działaniu żrącym może przyczynić się do uszkodzenia chromowanej powierzchni. W konsekwencji bateria umywalkowa przestanie się atrakcyjnie prezentować, a do tego stanie się podatna na korozję. Zadbaj, aby do czyszczenia armatury łazienkowej wykorzystywać produkty, przeznaczone do mycia chromowanej powierzchni. Dzięki temu zapewnisz trwałość i piękny wygląd baterii.

Jakie są domowe sposoby na mycie baterii umywalkowych?

Nadal ogromną popularnością cieszą się domowe sposoby na mycie armatury łazienkowej. Warto wypróbować następujące metody czyszczenia baterii umywalkowych.

  • Stwórz własny środek na bazie octu i wody

Jeśli zmagasz się z osadem i kamieniem na armaturze łazienkowej, pomocny może być domowy środek myjący na bazie octu i wody. Wystarczy oba te składniki zmieszać w proporcji 1:1. To oszczędny i ekologiczny sposób na czystą baterię umywalkową.

  • Na silny kamień stosuj okłady

Czasem przetarcie preparatem z octu i wody nie wystarczy, aby usunąć mocny osad czy kamień. W takiej sytuacji tą mieszanką warto nasączyć ściereczkę z mikrofibry i przyłożyć do zabrudzenia na około 30 minut.

  • Zmieszaj sok z cytryny z wodą

Kolejny ekologiczny środek do mycia baterii stworzysz przez zmieszanie soku z cytryny lub kwasku z wodą. Nie tylko pozwoli na usunięcie bakterii, ale również nada przyjemnego zapachu w łazience.

  • Na osady z mydła użyj płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń z łatwością poradzi sobie z osadami z mydła oraz żelów myjących. Wystarczy nałożyć odrobinę środka na miękką ścierkę i przetrzeć baterię umywalkową.

Systematyczne czyszczenie armatury domowymi sposobami pozwoli na łatwe utrzymanie porządku w łazience.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *